У Київській області правоохоронці викрили організаторів незаконного переправлення чоловіків призовного віку через держкордон. Чоловік та дві жінки, прикриваючись діяльністю благодійного фонду, рекламували “легальні” шляхи виїзду та надавали відповідні “послуги” з оформлення документів. Ціна вирішення питання з включенням у систему “Шлях” становила 5-7 тис. доларів.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської обласної прокуратури.
Згідно з повідомленням, розробив схему мешканець Київщини. З метою конспірації діяльності він створив благодійний фонд та залучив до його роботи двох жінок. Чоловік координував їх роботу, розподілив та визначив ролі кожної.
Організатор розміщував у соціальних мережах відеоролики, в яких розповідав про “легальні” шляхи виїзду військовозобов’язаних за кордон, рекламуючи благодійний фонд. Спільниці підшуковували осіб, які мали намір скористатися їх “послугами” та займалися збором необхідних документів і наданням консультацій.
За винагороду в 5-7 тис. доларів, учасники групи обіцяли громадянам організувати виїзд за кордон за підробленими довідками волонтера з внесенням відповідних відомостей до системи “Шлях”.
Зазначається, що слідство перевіряє причетність підозрюваних до організації незаконного перетину кордону 103 особами, з яких 21 людина не повернулася на територію України.
Як зауважили в Нацполіції Київщини, у лютому цього року поліцейські вже повідомили про підозру 45-річному організатору “бізнесу”. Наразі слідчі повідомили фігуранткам про підозру за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України [ч. 3 ст. 332 ККУ]. Їм загрожує до 9 років позбавлення волі.
Нагадаємо, правоохоронці викрили мешканя столиці, який разом зі спільниками допомагав переправляти військовозобов’язаних чоловіків через держкордон. Шахраї оформлювали чоловіків призовного віку волонтерами або перевізниками гуманітарної допомоги. Вартість “послуги” сягала до 3 тисяч доларів з однієї людини.
Фото: Київська міська прокуратура, СБУ