На Київщині запрацював реабілітаційний модуль для ветеранів: як записатись

На Київщині запрацював реабілітаційний модуль для ветеранів: як записатись

У місті Васильків Київської області запрацював новий реабілітаційний модуль для людей, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення – ветеранів, ветеранок, їхніх родин та цивільних. Це другий проєкт соціальної франшизи від БФ «Майнді», яка має на меті зробити реабілітаційні та психосоціальні послуги доступними для ветеранів та цивільних у невеликих ОТГ без потреби їхати в обласні центри.

Про це КВ стало відомо з пресрелізу організаторів.

Задля масштабування соціальної франшизи у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я у консорціум об’єдналися БФ «Майнді», Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар’єрність», Київська обласна військова адміністрація та учасники спільноти «Бізнес без бар’єрів» – Visa та Ощадбанк. Проєкт реалізовано у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

«Сьогодні питання реабілітації та відновлення здоров’я як ветеранів, так і цивільних, що постраждали від війни, є одним із пріоритетних викликів для нашої країни. Реабілітаційні послуги мають бути доступними для всіх, незалежно від місця проживання», — зазначив заступник Міністра охорони здоровʼя Олександр Порхун.

Мобільний реабілітаційний модуль – це сучасний, технологічний, безбар’єрний простір площею 72 м2, який передбачений для надання безкоштовних послуг із психосоціальної допомоги та фізичної реабілітації. Його оснащено усім необхідним реабілітаційним устаткуванням, а також WiFi-системою, телевізором для проведення онлайн-занять, кліматичним обладнанням та іншими необхідними технічними засобами.

На Київщині запрацював реабілітаційний модуль для ветеранів: як записатись

Формат соціальної франшизи також передбачає роботу мультидисциплінарної команди фахівців у кожному модулі, яка робить процес реабілітації максимально ефективним. До складу цієї команди входять кейс-менеджер, психолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, логопед, а також фахівці партнерських організацій, що надають інші соціальні послуги.

Окрім цього, соціальна франшиза містить повний пакет необхідних документів та алгоритми взаємодії між основними учасниками: громадою, державою і донорами. Це спрощує інтеграцію модулю в місцеву систему охорони здоров’я, пакетування НСЗУ та інші державні та місцеві сервіси. Такий підхід суттєво підсилює систему вторинної довготривалої реабілітації після основного періоду лікування в амбулаторному форматі.

На Київщині запрацював реабілітаційний модуль для ветеранів: як записатись

«Створення реабілітаційного центру для ветеранів у Василькові – це важливий крок у наш час. Допомога ветеранам, які повертаються до цивільного життя, – це наш спільний обов’язок. Дякуємо всім, хто долучається до цієї справи, адже такі центри – це не тільки реабілітація, а й адаптація до нових умов життя», – зазначила Васильківський міський голова Наталія Баласинович.

Наразі вже розроблено реабілітаційні кластери, які складаються з реабілітаційного модуля, модуля для тимчасового проживання ветеранів, пацієнтів та лікарів, а також модуля з реабілітаційним басейном. 

Щоб стати пацієнтом реабілітаційного модуля у Василькові, необхідно заповнити онлайн-форму за посиланням.

Перший реабілітаційний модуль соціальної франшизи було відкрито у місті Овруч Житомирської області в січні 2024 року. У рамках масштабування франшизи реабілітаційний простір у Василькові вдосконалено на основі відгуків овруцьких фахівців і пацієнтів.

Довідка: Проєкт є частиною соціальної франшизи зі встановленням мобільного реабілітаційного модуля у м. Васильків Київської області, який реалізує БФ «Майнді» у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар’єрність» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці учасників спільноти «Бізнес без бар’єрів» компанії Visa й Ощадбанку, та за сприяння Київської обласної військової адміністрації.

Читайте: Руслан Кравченко розповів, як на Київщині реалізовується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

Фото: організаторів

КиївВлада

Олексій Вєтров

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4