Кабмін закликають переглянути положення наказу Міненерго, які обмежують доступ суб’єктів господарювання до ринку послуг з обслуговування димових і вентиляційних каналів. Застосування цих положень на практиці виявилося надмірно складним, що призводить, зокрема, до порушення безперебійного відновлення газопостачання після пошкоджень внаслідок бойових дій.
Про це, як передає КВ, йдеться в інформації на сторінці петиції №41/008147-25еп, зареєстрованої 12 травня 2025 року на сайті Кабінету Міністрів.
Автор петиції, Андрій Богдан, пише про негативні наслідки набрання чинності наказу Міністерства енергетики України №402 від 21.10.2024 року, яким затверджено нові Правила технічної експлуатації систем газопостачання.
На думку автора звернення застосування цих положень на практиці виявилося надмірно складним для більшості підприємств, які здійснюють технічне обслуговування ДВК.
“За наявною інформацією, лише незначна кількість компаній на даний момент має змогу виконати зазначені вимоги”, – підкреслили у дописі.
Це призводить до:
- обмеження доступу до ринку для більшості суб’єктів господарювання;
- ризику порушення безперебійного відновлення газопостачання у разі аварій або пошкоджень внаслідок бойових дій;
- потенційного ускладнення забезпечення житлово-комунальної безпеки в умовах воєнного стану;
- нерівності умов функціонування між учасниками ринку.
Автор петиції просить врахувати особливості воєнного стану, необхідність збереження стабільності критичної інфраструктури, а також підтримки малого та середнього бізнесу та:
- Розглянути можливість внесення змін до наказу Міністерства енергетики України №402 від 21.10.2024 року з метою призупинення або перегляду дії положень щодо обов’язковості створення власної ІКС із КСЗІ для підприємств, що здійснюють технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів, на період дії воєнного стану.
- Ініціювати розробку єдиної державної інформаційної платформи (ІКС із КСЗІ), яка була б доступною для користування всіма суб’єктами господарювання в цій сфері, забезпечуючи рівні умови доступу, належний рівень інформаційного захисту та прозорість процедур.
- Запровадити перехідний період адаптації до нових вимог після завершення воєнного стану, що дозволить підприємствам поетапно впровадити необхідні технічні рішення без загрози для їх стабільного функціонування.
“Впровадження таких змін сприятиме стабільній роботі підприємств у сфері газопостачання, підвищенню рівня техногенної безпеки та забезпеченню прав споживачів на безпечні житлово-комунальні послуги”, – резюмують у зверненні.
Наразі петиція розміщена на сайті та відкрита для підписання.
Як інформувала КВ, у схожу халепу з підключення газопостачання після удару ворожого БпЛА потрапили мешканці багатоповерхівки по вулиці Салютній у Шевченківському районі Києва. Після обстрілу 24 квітня на місце події приїхали представники поліції, слідчі, комунальні служби та «Київгаз». Через питання безпеки газопостачання до будинку було припинено, та після відновлювальних робіт підключення затягувалося через бюрократичні перепони.
Фото: Київгаз
КиївВлада