На захист об’єктів “Центренего”- Зміївську та Трипільську ТЕС було витрачено 9 мільярдів гривень, – ЗМІ

На захист об’єктів “Центренего”- Зміївську та Трипільську ТЕС було витрачено 9 мільярдів гривень, - ЗМІ

На захист об’єктів “Центренего”- Зміївську та Трипільську ТЕС було витрачено 9 мільярдів гривень. Громадськість обговорює на що були потрачені гроші.

Про це KВ стало відомо з інформації ТСН.ua.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Давайте пригадаємо, що розповідали нам відповідальні чиновники, вони заявляли, що об’єкти “Центренерго” – Трипільська ТЕС на 100% захищена від влучань, а Зміївська ТЕС на 70% захищена від влучань. Сьогодні ж чиновники додають, що виявляється Трипільська ТЕС мала захист лише від дронів. Але ж це зовсім інша історія! Тоді у мене виникає цілком логічне запитання: куди витратили понад 9 мільярдів гривень? І на який саме захист від дронів. Мені здається, що ця цифра зовсім не вписується у вартість антидронового захисту“, – розповідає голова Спілки споживачів комунальних послуг, експерт сфери ЖКГ Олег Попенко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Експерт додає, що подібне нестикування спонукає до питання: як та на яку суму захищені інші об’єкти “Укренерго”? Адже, за словами експерта, у четвер, 11 квітня, було зафіксовано влучання ворогом у ще 4 об’єкти, і вони також серйозно постраждали.

“Потрібно з’ясувати куди зникли ці гроші і хто буде відповідати за цю абсолютно бездарну позицію щодо захисту енергетичних об’єктів. Як можна було витратити десятки мільярдів гривень так, що об’єкти тепер не працюють”, – зазначає Олег Попенко.

Олег Попенко стверджує, що на захист усього паливно-енергетичного сектору було виділено 50-70 мільярдів гривень.

“Я кажу не тільки про “Центренерго” та інші компанії. У нас ще є “Укренерго”. На їх об’єкти виділялися величезні кошти, тому потрібно розглядати усе в комплексі. А понад 9 мільярдів гривень – це те, що було окремо виділено на захист об’єктів “Центренего”, тобто на Зміївську та Трипільську ТЕС. Можливо, щось з цих коштів дали на захист об’єктів ДЕТК, бо чіткою інформації немає, а документи закриті і не можна подивитися, як ці кошти були розподілені. Але точно понад 9 мільярдів не може бути на всю галузь, бо там цифри набагато більші”, – переконує Олег Попенко.

Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, 11 квітня Парламент викликав Кубракова та Наєма на засідання з питання захисту критичної інфраструктури, втім вони так і не з’явилися.

“Головуючий оголосив, що Кубракова та Наєма не буде, так як вони у відрядженні”, – повідомив нардеп.

Трипільська ТЕС забезпечувала світлом майже 3 мільйони людей й була найбільшим постачальником електроенергії на Київщині, Житомирщині й Черкащині.

Читайте: Внаслідок ракетного удару повністю зруйновано Трипільську ТЕС – голова наглядової ради “Центренерго”

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4