У Верховній Раді народні депутати від “Слуги Народу” зареєстрували новий законопроєкт, який розширює можливості наставництва для дітей з інтернатів, кризових родин, прийомних сімей та молоді після 18 років. Як пояснила очільниця партії Олена Шуляк, документ створює зрозумілу й людяну модель підтримки, де наставник стає опорою для дитини чи молодої людини. Вперше наставництво також зможе бути корпоративним — бізнес отримає право запускати менторські програми з профорієнтації.
Про це, як дізналася КВ, повідомила очільниця партії “Слуга Народу” та народний депутат Олена Шуляк.
“Іноді дитині достатньо однієї людини, щоб не збитися з курсу. Не супергероя. Просто когось, хто скаже: “Я поруч. І в тебе все вийде!”. Саме так працює наставництво – коли хтось із досвідом бере за руку того, хто лише починає свій шлях”, – говорить Шуляк.
За її словами, законопроєкт, який напрацьовували упродовж кількох місяців, створює чітку, зрозумілу та водночас людяну модель наставництва.
“Він дає змогу стати наставником не лише для дітей, що перебувають в інтернатах, а й для підлітків із кризових родин, прийомних сімей, а також молодих людей, які вже досягли 18 років, але ще потребують підтримки дорослого”, – розповіла Шуляк.
Вона зауважує, що вперше в історії українського законодавства, наставництво зможе бути також корпоративним. Бізнес отримає змогу створювати менторські програми для дітей – з профорієнтацією, підготовкою до роботи та наданням практичних шансів для старту в дорослому житті.
“Це не просто законопроєкт. Це шанс дати кожній дитині хоча б одну надійну людину поруч. Я щиро вдячна всім, хто допомагає цей шанс створити – зокрема партійному руху “ЗеЖінки” за активну промоцію і моїй колезі Тетяні Скрипці за підтримку на кожному етапі”, – додає Олена Шуляк.
Наразі відомо, що документ готують до розгляду в профільному парламентському комітеті. Уже найближчим часом законопроєкт може одержати підтримку в парламенті.
Нагадаємо, що цьогоріч держава виділяє 833 млн гривень на купівлю житла для понад 120 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) – родин, які виховують від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Пріоритет у придбанні будинків надаватиметься родинам, які не встигли придбати житло минулого року, а також тим, хто планує створити ДБСТ у 2025 році або повертається з евакуації.
Читайте: Влада виділила 4 млрд гривень на житло для ветеранів, – Олена Шуляк
Фото: sluga-narodu
КиївВладаІнна Міхно