НБУ отримав можливість примусової реалізації акцій Білоцерківської ТЕЦ

НБУ отримав можливість примусової реалізації акцій Білоцерківської ТЕЦ

16 лютого 2023 року Господарський суд Київської області задовольнив позов Нацбанку до АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль” про звернення стягнення на передані в заставу акції ПрАТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль”. Таким чином НБУ отримав можливість розпочати примусову реалізацію акцій Білоцерківської ТЕЦ.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль” належить 40% акцій ПрАТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль”*, які підлягатимуть продажу на прилюдних торгах у порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження”. Також АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль” є майновим поручителем за зобов’язаннями банку “Фінанси та Кредит” перед Національним банком за кредитами рефінансування, з яких непогашеними залишається 1,439 млрд грн.

“Це рішення суду після набрання ним законної сили надає право Національному банку отримати відповідні накази суду та розпочати процедуру примусової реалізації  застави в межах виконавчого провадження. Отримані від реалізації застави кошти спрямовуватимуться на погашення боргів  банку “Фінанси та Кредит” за кредитами рефінансування”, – повідомив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами юрдепартаменту НБУ Сергій Бойко.         

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Пресслужба повідомляє, що АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль” у 2015 році уклало з НБУ договір застави корпоративних прав на частку в статутному капіталі ПрАТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль” у  забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку “Фінанси та Кредит” кредитами рефінансування.

У 2015 році Костянтин Жеваго, який на той час був власником банку “Фінанси та Кредит”, уклав з НБУ договір поруки, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед Національним банком.

“Оскільки Жеваго не виконував взяті на себе зобов’язання за договором поруки, Національний банк у 2016 році звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва  з позовом про стягнення заборгованості. 1 жовтня 2019 року суд повністю задовольнив позов, водночас відмовивши в зустрічному позові К. Жеваго про визнання недійсним договору поруки. Рішення набрало законної сили”, – йдеться у повідомленні.

Довідково: Національний банк 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про віднесення банку “Фінанси та Кредит” до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою 97,67% акцій.

Як повідомляла KВ, станом на 8 вересня 2021 року борг ПрАТ “Білоцерківська ТЕЦ” перед “Київоблгазом” становив 30,1 млн гривень.


Читайте: Белоцерковскую ТЭЦ принудительно передадут НБУ за долги экс-нардепа Жеваго по кредитам рефинансирования

Нагадаємо, 27 грудня 2022 р. французькі правоохоронці затримали екснардепа, акціонера банку АТ “Банк “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго (на фото) за запитом ДБР в елітному курорті Куршевель.

Читайте: Французький суд випустив Жеваго під заставу в 1 млн євро

Фото: відкриті джерела

* ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль” (код ЄДРПОУ 30664834)

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4