Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) разом з детективами Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрили директора оборонного заводу на розкраданні бюджетних коштів. За даними слідства, керівник підприємства зі спільниками намагався вкрасти близько 4 млн гривень на закупівлі авіаобладнання для бойових літаків ЗСУ.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Служби безпеки України (СБУ) та інформації Бюро економічної безпеки (БЕБ).
Як повідомили в СБУ, директор одного з оборонних підприємств нашої держави разом зі спільниками намагався вкрасти майже 4 млн бюджетних гривень на закупівлі модуля підсилення потужності бортових радіолокаційних систем на українських винищувачах СУ-27.
У спецслужбі зазначили, що саме на цю суму очільник підприємства уклав договір з афілійованою комерційною структурою на придбання авіаційного модуля.
“Втім, ділки поставили на держпідприємство несправні комплектуючі, а його очільник розпорядився взяти на баланс браковану продукцію та оплатити. Для цього посадовець підписав бухгалтерські документи на приймання несправного майна”, – йдеться в повідомленні.
Надалі на підставі підписаних документів оборонна компанія перерахувала комерсантам першу частину платежу у розмірі 1,9 млн гривень.
“У подальшому учасники “схеми” планували вивести ці гроші у тінь через підконтрольні фірми, обготівкувати та розподілити між собою”, – зауважили в СБУ.
Правоохоронці своєчасно викрили оборудку та поетапно її задокументували. Після цього на всю суму договору у розмірі 3,9 млн гривень було накладено арешт і тим самим заблоковано спроби їх привласнення. Зазначається, що ліквідувала схему у взаємодії з керівництвом АТ “Українська оборонна промисловість”.
Наразі вже ексдиректору держпідприємства, керівнику фірми-постачальника та ще двом їхнім спільникам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України, а саме ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Як повідомили у БЕБ, співорганізатору та підприємцю, який постачав несправне обладнання, суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Ще одна співучасниця перебуватиме під домашнім арештом. Розслідування триває.
Нагадаємо, СБУ затримала трьох чоловіків, які намагалися продати азійським замовникам запчастини до авіадвигунів для винищувачів МіГ-29. Встановлено, що обладнання було викрадено з підприємства “Мотор Січ”. Вартість партії деталей становить майже 2,5 млн гривень. “Бізнесменам” оголошено про підозру, триває розслідування для встановлення осіб, причетних до розкрадання авіапродукції з українських заводів.
Читайте: У Греції затримали підозрюваного у розкраданні 43 млн гривень коштів Міноборони
Фото: СБУ, БЕБ