Громади України одержать понад 6 млн доларів грантів для розвитку соціальних послуг у межах проєкту SPIRIT. Гранти в розмірі 60 тис. доларів надаватимуть для підтримки сімей з дітьми з інвалідністю, створення дитячих будинків сімейного типу та надання соціального житла. Проєкт охопить 11 регіонів і дозволить підтримати близько 100 організацій, які опікуються дітьми з інвалідністю.
Про це, як дізналася КВ, повідомила очільниця партії “Слуга Народу” та народний депутат Олена Шуляк.
“Громадам надаватимуть гранти в розмірі 60 тисяч доларів на забезпечення соціальними послугами сімей із дітьми, у яких є порушення розвитку, інвалідність, а також на створення дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ)”, – розповіла Шуляк.
За її словами, основним завданням проєкту є надання сім’ям із дітьми, які мають порушення розвитку та інвалідність низки послуг. А саме – денний догляд за дітьми з інвалідністю (для дітей з інвалідністю групи А), супровід під час інклюзивного навчання, тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю. А також такі послуги, як соціальний супровід сімей із дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 16 до 23 років, які перебувають на квартирному обліку чи соціальному квартирному обліку за місцем проживання.
У партії “Слуга Народу” нагадали, що кошти надаватимуть у межах співпраці Міністерства соціальної політики та міжнародних партнерів по проєкту SPIRIT.
Олена Шуляк додала, що загальний бюджет проєкту становить понад 6 млн доларів, що дасть змогу підтримати приблизно 100 організацій та сприятиме формуванню ефективного ринку доступних соціальних послуг на місцевому рівні. Проєкт реалізують в 11 регіонах України: Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій областях та місті Київ. Держава вже отримала понад 150 заявок від громад із пілотних регіонів.
“Інклюзивність – один з головних принципів якісного відновлення України. Саме тому реалізація таких проєктів означатиме не просто підтримку вразливих категорій в умовах війни, а посилення інституційної спроможності та зміцнення системи соціального захисту. Такий підхід забезпечить стійке та інклюзивне відновлення безпосередньо в громадах, тому надважливо такі проєкти масштабувати”, – вважає Шуляк.
Нагадаємо, що цьогоріч держава виділяє 833 млн гривень на купівлю житла для понад 120 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) – родин, які виховують від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Пріоритет у придбанні будинків надаватиметься родинам, які не встигли придбати житло минулого року, а також тим, хто планує створити ДБСТ у 2025 році або повертається з евакуації.
Фото: sluga-narodu
КиївВладаІнна Міхно