Печеряни вимагають у КМДА змусити землекористувача укріпити Кловський схил

Печеряни вимагають у КМДА змусити землекористувача укріпити Кловський схил

Столичні активісти наполягають на проведенні негайної реконструкції схилу Кловського яру, який був визнаний місцевою владою зсувонебезпечним та давно потребує укріплення підпірної стіни і зливової каналізації. Кажуть, інакше зсув в історичному центрі Києва може статися вже найближчим часом і пошкодити навколишні будівлі та майно киян. 

Про це KВ дізналася із сюжету в прямому ефірі телеканалу “Прямий”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У сюжеті зауважено, що Кловський схил між вулицями Мечникова, 7-А та Мар’яненко, 14, вже багато років потребує капітального укріплення, а сам його стан визнаний аварійнонебезпечним ще у 2019 році. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також повідомляється, що за експертизами науково-дослідних установ ще у 2018 році орієнтовна вартість таких робіт оцінювалася у понад 80 млн гривень.

Тоді один із забудовників обіцяв провести ці роботи, але справу до кінця так і не довів.

“Наразі така ситуація: всі ці стічні води стікають, підтоплюють будинки і Київська міська державна та Печерська районна адміністрації впродовж трьох років нічого не роблять. Є Рішення комісії по надзвичайним ситуаціям, в яких чітко прописані ті алгоритми робіт, які потрібно зробити. Ми просимо і вимагаємо від керівництва КМДА та Печерського району зобов’язати землекористувача “Буд-інформ” зробити підпірну стіну для того, щоб будинки, які знаходяться на вулиці Мечнікова, не просідали і не потерпали від природних катаклізмів”, – заявив активіст ГО “Не мовчи” Орест Гаранджа.

Крім того, активісти вимагають завершення облаштування зливової каналізації, а також монтаж дренажних колодязів. Такі заходи б убезпечили мешканців цього району від зсувів та підмиття житлових будівель, які розташовані поряд із схилом. 

“З кожним роком ситуація погіршується, про це свідчать дані Державного наукового інституту будконструкцій. Відбувається значне вимивання грунту на схилі від неконтрольованого збільшення рівня підземних вод. А підпірна стіна вже непридатна для подальшого використання, їй присвоєно 3тю категорію небезпеки. Громадські активісти вимагають негайного проведення роботи з завершення зливової каналізації. Ремонтні роботи потрібні якнайшвидше”, – йдеться у сюжеті.

“Це дасть можливість кожного року мати можливість мешканцям спокійно спати і не переживати, що їхні будинки будуть підмиті. Також просимо звернути увагу на те, що треба зробити каналізаційні люки, водовідведення належним чином, щоб вода, яка збирається на схилах Кловського яру, стікала в каналізаційні люки. На превеликий жаль, нічого не зроблено, і ми бачимо, що відбувається на даних схилах”, – додав Гаранджа.

За словами активістів, причиною підвищення ризику зсувів є стара зношена зливова каналізація, і її заміна мала би бути пріоритетним питанням. Іншим важливим етапом робіт є укріплення самого схилу. Адже на місцевості виявлені небезпечні геологічні процеси ерозії ґрунтів, що вже визнавали раніше.

Печеряни вимагають у КМДА змусити землекористувача укріпити Кловський схил

Нагадаємо, про те, що схил Кловського узвозу в районі вулиці Мечникова 7-А може в будь-який момент зсунутися, раніше повідомляли фахівці  ДП “Державного науково-дослідний інститут будівельних конструкцій”. Якщо це станеться – трагедія торкнеться мешканців багатоповерхівок та пацієнтів Олександрівської лікарні. 

Читайте: Ділянку Кловського схилу біля вулиці Мечникова, 7-А визнали небезпечною для навколишніх будинків через ймовірність зсувів

Фото: Facebook

КиївВлада

Автор:
Вероника Злацька
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4