Перейменування вулиць у Києві створює складності лише для юридичних осіб

Перейменування вулиць у Києві створює складності лише для юридичних осіб

У разі перейменування вулиці, в киян немає потреби бігти до ЦНАПу, щоб зробити в паспорті відмітку про нову адресу, чи вносити зміни в документи, які засвідчують право власності на нерухомість. У той же час юридичні особи мають вносити відповідні зміни в свої установчі документи. Але не терміново. 

Про це KВ дізналася з повідомлення на офіційному порталі Києва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що у разі перейменування вулиці, документи змінювати не потрібно, адже нова назва не є зміною місця проживання. 

“Сьогодні чимало киян переймаються питанням, у скільки їм обійдеться зміна назв вулиць та що загалом робити в цій ситуації. Підкреслю – перейменування не створює жодних побутових проблем, ніхто не мусить одразу бігти до ЦНАПу, щоб зробити відмітку про нову адресу. Перереєстрація може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли у особи виникає потреба”, – роз’яснив директор Департаменту суспільних комунікацій Київської міськдержадміністрації (КМДА) Роман Лелюк. 

В КМДА наголошують, що документи, які засвідчують право власності на нерухомість, лишаються також чинними у разі зміни назви вулиці, на якій вони розташовані. Такі документи змінюють лише за необхідності. Наприклад, для купівлі-продажу чи дарування нерухомості. 

“Таким чином, якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нову особу, вже вкажуть нову назву. На вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься”, – сказав Роман Лелюк. 

У той же час, як йдеться в повідомленні, юридичні особи мають вносити відповідні зміни в установчі документи. Відповідно до чинного законодавства, перейменування вулиці місцезнаходження юрособи є зміною місцезнаходження. Це передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у діючих договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо. Однак граничних термінів для цього немає, тому суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, в Києві останні роки було перейменовано чимало вулиць у зв’язку з виконанням Київрадою Закону “про декомунізацію”. У зв’язку з початком війни росії проти України міська влада планує перейменувати ще 296 об’єктів.

Читайте: За перейменування близько 300 об’єктів у Києві надали голоси понад 6,5 млн українців

Фото: ukrinform.ua

Автор:
Олександр Красногородський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4