У межах пілотного проєкту держава планує створити в 10 областях соціальне житло, яке включатиме будівництво перших 6200 квартир. Усі аспекти функціонування соціального житла регулюватиме нова житлова політика, над законодавчим запровадженням якої зараз працює держава, зокрема партія “Слуга Народу”.
Про це, як передає КВ, розповіла голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк під час онлайн-діалогу з представниками ЗМІ, в якому взяли участь майже сотня журналістів із різних регіонів України.
“Громади повинні створювати фонд соціального житла. Можна будувати нове, можна викуповувати старе, можна зробити інвентаризацію: знайти довгобуди, переробити їх, зробити капітальні ремонти за правильними стандартами, і це буде у власності громади”, – розповіла Олена Шуляк.
Таке соціальне житло, як пояснила нардепка, перебуватиме у власності громади, яка й буде ним розпоряджатися. Такий житловий фонд надаватимуть родинам за ціною, що буде підйомною саме для неї. Це можуть бути й переселенці, люди, які втратили житло через аварію, катастрофу тощо. Вартість оренди розраховуватимуть індивідуально. Вона залежатиме від прибутків родини, яка має потребу в такому житлі.
“Нова житлова політика замінить старий Житловий кодекс, який розроблений ще 40 років тому й зараз зовсім не відповідає сучасним викликам”, – додала Шуляк.
Відповідний законопроєкт, як зазначила очільниця партії “Слуга Народу”, вже пройшов затвердження в Кабінеті міністрів і профільному парламентському комітеті, тому скоро буде винесений на розгляд Верховної Ради.
Олена Шуляк пояснила, що нова житлова політика дасть змогу розв’язати як проблеми воєнного часу, так і низку інших хронічних проблем, на які роками заплющувалися очі. Мова, зокрема, про застарілий фонд житла, скандальні недобудовані житлові комплекси по всій Україні та багаторічні черги на житло, як за часів Радянського Союзу.
Нагадаємо, що за час повномасштабної війни держава відновила понад 950 медичних об’єктів та закупила понад 100 тисяч одиниць медичного обладнання. У 2025 році планується будівництво та реконструкція 15 ключових лікарень у 12 регіонах, зокрема, підземної лікарні, онкологічних та реабілітаційних центрів. Також держава інвестує мільярди гривень у сучасне медичне обладнання.
Читайте: Ліки в українських аптеках подешевшають на 20%, — нардеп Олена Шуляк
Фото: sluga-narodu
КиївВладаІнна Міхно