Досудовим розслідуванням, яке здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) встановлено, що суддя в декларації за 2020 рік не вказала відомості про дві земельні ділянки у передмісті Києва та розміщені на цих ділянках об’єкти незавершеного будівництва, якими вона користувалась спільно зі своїм чоловіком протягом року.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) 3 січня 2023 року.
В повідомленні сказано, що ринкова вартість об’єктів незавершеного будівництва, які придатні до проживання, становить понад 4 млн гривень і 1,8 млн грн відповідно, а вартість земельних ділянок у сукупності – майже 2 млн гривень.
Враховуючи це, загальна сума незадекларованих відомостей становить близько 7,8 млн гривень, що більш ніж у 3 469 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.
А відповідальність (величезний штраф і навіть позбавлення волі із забороною займати посади) за умисно недостовірні декларації настає зі значно нижчого порогу (ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України).
САП повідомляє, що оскільки “місцеперебування судді не встановлено, про підозру їй повідомлено в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України”, тобто письмово за місцем проживання.
Як інформувала KВ, наприкінці грудня 2022 року Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 9,924 млн гривень застави Вищий антикорупційний суд обрав одному з учасників організованої групи, яка протиправно заволоділа правом вимоги банківської установи на 128 млн гривень.
Йдеться про не названого в офіційному релізі колишньому начальнику відділення Головного слідчого управління СБУ, який зараз обіймає керівну посаду в Центральному апараті Державного бюро розслідувань. Про тримання під вартою клопотали детективи НАБУ.
Фото: з відкритих джерел