NGO “Public Advocacy” запропонувала УПЦ МП заявити про порушення своїх прав в ООН. Раніше правозахисна організація надала звіт про зникнення віруючих і священнослужителів УПЦ, який у 2023 році розгляне Комітет з насильницьких зникнень Організації Об’єднаних Націй.
Про це KВ стало відомо з повідомлення неурядової організації зі спеціальним консультативним статусом при економічній та соціальній Раді ООН “Public Advocacy”.
“Враховуючи інформацію, розміщену в рішенні Священного Синоду УПЦ від 20 грудня 2022 року, а саме про занепокоєність Синоду УПЦ МП законопроектами, які суперечать нормам міжнародного права, санкціями, які застосовані до церковної ієрархії, проведеними у монастирях та єпархіях УПЦ общуками та, як зазначено в рішенні Синоду – фактами підкидання протягом таких обшуків листівок, літератури, тощо, – ці події можуть стати предметом розгляду міжнародних організацій вже у 2023 році протягом регулярних сесії Ради із прав людини ООН, які тричі на рік відбуваються у штаб-квартирі ООН в Женеві”, – йдеться у повідомленні.
Також раніше NGO Public Advocacy на підставі даних відкритого моніторингу спрямувала в межах процедур Комітету звіт про насильницькі зникнення кліриків та вірян УПЦ.
- Зникнення архімандрита Лавра (Березовського), настоятеля храму ікони Божої Матері “Живоносне джерело” у селі Іванівка Житомирської єпархії УПЦ МП.
- Зникнення клірика Київської єпархії УПЦ МП, заступника керівника Синодального відділу УПЦ МП з питань охорони здоров`я та пастирської опіки протоієрея Генадія Батенко.
- Зникнення при спробах захопити культову споруду архимандрита Тіта та послушника Трофіма – насельників Свято-Троїцький Дуконського чоловічого монастиря Івано-Франківської єпархії УПЦ.
- Зникнення настоятеля храму Архістратига Михаїла у м. Бородянка Київської області прот. Віктора Талько.
“За наслідками розгляду цього звернення Комітет ООН ухвалив рішення про включення питань порушень прав вірян УПЦ до порядку денного комітету та надіслав уряду України питання, що стосуються прийняття українською владою заходів, спрямованих на розслідування фактів насильницких зникнень та їх подальшої профілактики”, – йдеться у повідомленні.
Як писала KВ, Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яким доручено Кабінету міністрів Дениса Шмигаля розробити законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій -мова йде, в першу чергу, про УПЦ МП. Також в указі Президента є ряд доручень Службі безпеки України (СБУ) та Національній поліції.
Читайте: СБУ завершила обшуки у монастирях та храмах УПЦ у Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Рівненській областях та УПЦ МП умисно називають російською для розпалювання релігійної ворожнечині в країні, – Онуфрій закликав Зеленського захистити свободу віросповідання
Фото: відкриті джерела