Рада переглянула повноваження рятувальників у системі МВС

Рада переглянула повноваження рятувальників у системі МВС

Верховна Рада (ВР) розмежувала повноваження у сфері цивільного захисту між Міністерством внутрішніх справ та Державною службою з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Документ, відправлений на підпис президенту Володимиру Зеленському, закріплює за МВС під керівництвом Дениса Монастирського (на фото) повноваження формувати політику цивільного захисту, а ДСНС відводить роль її виконавця.

Про це KВ стало відомо із законопроекту №5847 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування повноважень між центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту”, ухваленого ВР (274 голосів “за”) у другому читанні та в цілому на засіданні 21 квітня 2022 року (законопроект передано на підпис президенту Володимиру Зеленському).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Розділити повноваження формування державної політики у сфері цивільного захисту та організацію її реалізації в команді президента Зеленського хотіли ще за часів екс-міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (ДСНС перейшла під контроль МВС 25 квітня 2014 року).

З пояснювальної записки до законопроекту №5847 випливає, що рішення знову розділити МВС та ДСНС було документально оформлено ще у 2020 році, “відповідно до протоколу засідання Урядового комітету з питань цифрової трансформації, розвитку громад та територій, освіти, науки та інновацій, охорони здоров’я, економічної, фінансової та правової політики, правоохоронної діяльності, паливно-енергетичного комплексу та інфраструктури від 18 червня 2020 р. №3”.

Але відкрито заговорили про це в “Слузі народу”, а законопроект уряду Дениса Шмигаля був внесений в Раду – вже після того, як влітку 2021 року Аваков був звільнений з посади, а замість нього призначений цілком лояльний президентові Зеленському міністр – Денис Монастирський

Утім, потрібні Офісу президента законодавчі зміни були проведені через сесійну залу Ради тільки тепер (в першому читанні документ проголосували 16 лютого ц.р.).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно із запропонованою моделлю, МВС вносить на розгляд Кабміну проекти планів державного рівня у сфері цивільного захисту.

Міністерство формує відповідну державну політику з питань створення, утримання та реконструкції захисних споруд, а також щодо інженерно-технічних заходів, пожежної та техногенної безпеки.

За МВС залишається визначення політики щодо радіаційного та хімічного захисту; складання обов’язкових для всіх статутів та правил, що належать до техногенної та пожежної безпеки, а також норм, інструкцій та методики для системи цивільного захисту.

Як і до цього, міністерство відповідатиме за державний контроль у сфері пожежної та техногенної безпеки, дозвільно-реєстраційну діяльність, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення тощо.

Законопроект докладно розписує повноваження ДСНС, здебільшого ці повноваження зараз віднесені до сфери МВС. Пропонується зробити інакше: детальніше розписати повноваження ДСНС, а також передати цьому відомству навчальні заклади та наукові центри, заклади охорони здоров’я (медичні підрозділи), що належать до сфери управління рятувальників.

Керівником ДСНС з 16 лютого 2022 року є Сергій Крук. Він змінив на цій посаді звільненого торік у листопаді Миколу Чечоткіна. 

Докладніше: Мечты Зеленского сбываются: МВД начинают возвращать к “дореволюционному” состоянию

Фото: BBC News Україна

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4