Селищна рада Поліської громади відмовила сім’ї полеглого захисника у встановленні його портрета на Алеї Слави в Красятичах. Відмова вмотивована тим, що чоловік не був прописаний у громаді. Нардепка Ольга Василевська-Смаглюк закликала раду переглянути рішення, адже в громаді проживає син полеглого воїна, а згодом виготовила за свій кошт і встановила портрет за допомогою побратимів. Через скандал, що зчинився в процесі, депутатка звернулася до правоохоронних органів і Київської ОДА.
Про це, як дізналася КВ, з відповідною заявою народна депутатка від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк (округ 96, Київщина) виступила у Facebook.
“Декілька місяців назад до мене звернулася колишня дружина військовослужбовця Івана Івановича Триньки. Її син щодня, проходячи повз Алею слави, але не бачить портрета свого батька. Ця історія мене дуже зачепила, адже родина зверталася до селищної ради щодо встановлення портрету, але отримала відмову. Я, своєю чергою, також звернулася до селищної ради і теж отримала відмову. Чому? Герой не був прописаний у громаді, хоча тут живе його син. Я за свій кошт виготовила портрет, і за допомогою побратимів його було встановлено”, – зазначила депутатка.
Василевська-Смаглюк звернула увагу на те, що на Алеї Слави є портрети героїв, які також не були прописані в громаді, але були вшановані належним чином. Вона закликала раду переглянути своє рішення, наголосивши, що діти героїв мають право на гідну меморіалізацію пам’яті своїх батьків, які захищали Поліську громаду та Україну.
Депутатка також повідомила, що звернулася до правоохоронних органів і Київської обласної адміністрації щодо дій селищної ради.
“Портрети героїв мають бути там, де жили їхні діти, які мають право бачити пам’ять про своїх батьків”, – пояснює Василевська-Смаглюк.
Пізніше депутатка доповнила свою розповідь, зазначивши, що їй намагаються інкримінувати статтю щодо свавілля з встановлювання портретів героїв.
“Ви би бачили, що почалося! Нагнали адвокатів, депутатів місцевої ради, які раптом почали розповідати про закон, підстави тощо. Це якраз ті люди, які мають пару кримінальних проваджень, про незаконні виділення землі, яким шкода метр землі для полеглого. Він за землю цю з життям попрощався, тварюки. Щоб його син, дорогою до школи, зміг віддати шану татові і знати, що він недарма поліг. Не за цих ідіотів і бездушних абсолютно істот, в яких немає нічого святого. Десятирічна дитина має знати, що справедливість є. І дії та бездіяльність не залишаться безкарними”, – резюмувала вона.
Нагадаємо, що Пісківську селищну територіальну громаду Бучанського району Київської області внесено до Переліку територій, на яких велися бойові дії. Відповідні рішення прийнято Мінреінтеграції 16 вересня цього року.
Читайте: Нардепка від “Слуг” закликала мешканців Бучі вимагати у ТОВ “Нідком” якісних робіт з відновлення
Фото: Facebook
КиївВладаІнна Міхно