Рада Україна-НАТО збереться на зустріч 26 листопада у Брюсселі у зв’язку з першим застосуванням рф по території України експериментальної балістичної ракети.
Про це, як стало відомо КВ, пише “Європейська правда”.
Зазначається, що засідання скликають з ініціативи України, щоб обговорити застосування по Дніпру балістичної ракети середньої дальності, яку путін представив, як експериментальну ракету “Орєшнік”.
Нагадаємо, Повітряні сили України повідомили, що під час ранкової атаки по Дніпру 21 листопада рф застосувала міжконтинентальну балістичну ракету. Джерела “УП” повідомили, що це могла бути ракета “Рубєж”, яка є потенційним носієм ядерного заряду. Як пише «УП», основне призначення ракети – доставка ядерних зарядів. Утім, може застосовуватися і конвенційна фугасна бойова частина. Маса бойової частини – 1,2 тонни (для порівняння, у «Іскандера-М» вона майже втричі менша – 480 кг).
“Уранці 21 листопада 2024 року в період з 05.00 по 07.00 російські війська атакували місто Дніпро (підприємства та критичну інфраструктуру) ракетами різних типів. Зокрема, із Астраханської області РФ було запущено міжконтитентальну балістичну ракету”. – повідомили у Повітряних силах.
Згодом путін заявив, що було застосовано ракету середньої дальності “Орєшнік”. Даних про неї у відкритих джерелах практично немає.
Заступниця прессекретаря Міністерства оборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу охарактеризувала російський “Орешник” як експериментальну балістичну ракету середньої дальності, повідомляє CNN. За словами Сінгх, ракету “Орешник” створили на базі російської міжконтинентальної балістичної РС-26 “Рубеж”.
За попередніми даними, “Рубеж” може запускати малогабаритну ракету, що має дальність 2000 км – 6000 км. Сама пускова установка розміщена на шасі колісного тягача.
Орієнтовно вага ракети приблизно 40 тонн, але, ймовірно, вона існує у варіанті РГЧ ІН (роздільної головної частини з блоками індивідуального наведення).
За оцінками експертів, саме така ракета вдарила по Дніпру, оскільки на кадрах відеозаписів видно, як шість бойових блоків послідовно падають з неба на ціль і вражають доволі невелику за розмірами площу. Виходить, що могла бути запущена не версія з унітарною (єдиною) бойовою частиною.
Ракета, яка вдарила по Дніпру 21 листопада, подолала шлях в приблизно 800 км від полігону Капустін Яр (Астраханська область рф). Таку атаку, вважають експерти, майже неможливо відбити засобами ППО. Єдиний варіант – збивати ракету на великій висоті, поки вона не встигла відділити окремі бойові блоки. На таке здатен дороговартісний американський комплекс THAAD, якого Україна не має на озброєнні.
Нагадаємо, зранку 21 листопада 2024 року ворог атакував місто Дніпро, застосувавши міжконтинентальну балістичну ракету, один Х-47М2 “Кинджал” та сім Х-101. Збито 6 крилатих ракет.
Читайте: По Дніпру зранку росіяни запустили міжконтинентальну балістичну ракету, – Повітряні Сили
Фото: відкриті джерела
КиївВладаОксана Олійникова