Верховна Рада (ВР) прийняла в цілому законопроект про обов’язковість бомбосховищ при будівництві нового житла. Буде запроваджений обов’язковий розділ цивільного захисту в містобудівній документації на регіональному та місцевому рівнях.
Про це KВ стало відомо з повідомлення нардепа Ярослава Железняка (фракція “Голос”) з пленарного засідання ВР 29 липня 2022 року.
Законопроект №7398 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій” підтримали в цілому 280 народних депутатів.
Прийнятий Радою документ передбачає спростити процедуру передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту.
Встановлено, що проектна документація на будівництво об’єктів, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту (тобто укриттів). Ці проектні рішення мають забезпечувати “дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення”.
Ця умова буде обов’язковою – інакше буде відмова органу державного архітектурно-будівельного контролю у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта “в разі недотримання вимог щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту”.
Закон визначає вимоги щодо утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням.
Він також передбачає створення трьох нових електронних реєстрів, що міститимуть дані про адреси, будівлі та споруди, адміністративно-територіальні одиниці та тергромади.
Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту (автор – Олена Шуляк, фракція “Слуга народу”, та інші), прийняття цього закону “забезпечить створення додаткових заходів у сфері будівельної діяльності, пов’язаних із захистом населення від вибухів, вибухових хвиль, ураження небезпечними хімічними, радіоактивними і біологічно небезпечними речовинами”.
Як інформувала KВ, Кабінет міністрів Дениса Шмигаля 3 травня 2022 року ухвалив рішення, яке дозволить в умовах воєнного стану оперативно розробляти державні будівельні норми (ДБН) та вносити зміни до них.
Та урядова постанова передбачає, що “на період дії воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів розроблення, затвердження, реєстрація, внесення змін до ДБН та визнання їх такими, що втратили чинність, може здійснюватися у спрощеному порядку за рішенням Мінрегіону або іншого центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання з нормування у будівництві”.
Фото: ICTV