З весни поточного року відновлювальні роботи на річці Почайна та Оболоні майже не проводяться. Підрядник, що вже почав розчищати річище, відтепер сконцентрував свої сили на іншому об’єкті – відновленні озера Синє. За словами активістки Аннабели Моріної, затягування робіт може бути пов’язане із політичними мотивами.
Про це у сюжеті КВ заявила громадська активістка Аннабелла Моріна.
Своїм головним проєктом Моріна називає збереження від забудови річки Почайна та Поштової площі. За її словами, щодо неї проводились інформаційні атаки, щоби протести та громадська активність навколо проєкту відновлення Почайної припинились. “Аби домогтися від влади змінити ДПТ, згідно із яким Почайну мали б зарити під землю задля нової магістралі, мені довелось провести низку акцій протесту та особисто лобіювати цей проєкт в розмовах із депутатами”, – говорить вона.
Також Моріна вважає, що мер Києва Віталій Кличко до останнього не розумів важливість цього об’єкту.
“Я розповідала Кличку про місце хрещення, а він не витримав і закрив мені рот рукою”, – додала вона.
Немалих зусиль коштувало зберегти від забудови черговим ТРЦ Поштову площу.
“У момент, коли Київрада вирішила прийняти ДПТ, не погоджений із громадськістю, я розпочала голодування… Ці обидва об’єкти мають геополітичне значення для України. Адже вони нерозривно пов’язані із хрещенням Русі Володимиром Великим. А кволий захист цих об’єктів зі сторони влади грає безпосередньо на руку ворогу – росії”, – вважає вона.
Також активістка підкреслює, що після публікації власного розслідування щодо забудови острова Муромець, розвиток проєкту річки Почайна несподівано став на паузу.
Про спроби підкупити активістів, переслідування на інформаційні атаки – дивіться у сюжеті КиївВлада.
Нагадаємо, у Києві можуть змінити статус Поштової площі з пам’ятки археології національного на місцеве значення.
Ідея відновлення річки Почайна народилась у 2016 році, разом із громадським рухом “Почайна”, який очолює активістка Аннабелла Моріна. Водоймі загрожувало знищення, пов’язане із прийняттям ДПТ, в рамках якого на її місці планували провести автостраду, та згодом громадськості вдалося домогтись коригування цього плану. У 2020 році розпочались роботи, пов’язані із благоустроєм річки. Локація має історичне та культурне значення. Адже саме в річці Почайна, як встановили історики, Володимир Великий хрестив Русь.
Цей матеріал підготовлений в рамках співпраці із Центром прав людини ZMINA за підтримки Європейського Союзу
Фото: колаж КВ
КиївВладаКраснокутський Євген