Міністр оборони України Олексій Резніков (на фото) поінформував, що невдовзі Україна отримає довгоочікувані системи протиповітряної оборони (ППО) NASAMS. Більше того, ведеться про організацію трирівневої системи, що включатиме в себе ППО і протиракетну оборону (ПРО).
Про це KВ стало відомо з повідомлення міністра оборони України Олексія Резнікова 17 жовтня 2022 року.
“Невдовзі очікуємо постачання перших систем ППО NASAMS, наші воїни закінчують опанування техніки.
Крім цього тисячі наших бійців пройшли підготовку, а десятки тисяч готуються до навчань у країнах-партнерах”, – запостив Резніков у Facebook.
Міністр оборони також поінформував, що “є й інші трансформації” за півроку співпраці із західними партнерами України у військовій сфері.
“Ми впроваджуємо натівську систему LOGFAS для забезпечення обліку та логістики. За моїм рішенням відбувається реформа системи оборонних закупівель за принципами НАТО. Ми опанували понад 300 стандартів НАТО тощо. Ми здійснюємо одну з наймасштабніших трансформацій сил оборони з часів Другої світової війни, до того ж – під час активної фази бойових дій”, – повідомив Резніков.
Він зауважив: “На тлі усього вказаного стає все менше аргументів не надавати Україні літаки і танки. Впевнений, що ці аргументи скоро закінчаться”.
Очільник оборонного відомства також відзначив, що масовані російські обстріли мирних міст “були грубою помилкою Кремля, яка гірше, ніж злочин”, а НАТО як військовий альянс “міг би рішуче відповісти на ці дії, продемонструвавши свою готовність без подальших зволікань виконати рішення Бухарестського саміту 2008 року щодо майбутнього членства України”.
Читайте: Міністр оборони Резніков нагадав росіянам про математику війни
При цьому, Олексій Резніков констатував, що брутальна російська атака на цивільну інфраструктуру підштовхнула західні країни “до політичних зрушень, які на технічному рівні українська команда опрацьовувала з серпня”: “Ми піднімали питання організації трирівневої системи ПВО/ПРО в України і в листуванні, і під час телефонних розмов, і на “Рамштайні-5”. Тому партнерам вистачило буквально кілька діб для формулювання конкретики”.
За словами Резнікова, одразу за підсумками “Рамштайну-6” “великі друзі України – міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі публічно визначили основним пріоритетом надання допомоги у створенні інтегрованої протиповітряної та протиракетної системи захисту українського неба. Це потужний сигнал, який отримали понад 50 країн, які зараз розглядають варіанти участі у цій роботі на практичному рівні”.
Йдеться, зокрема, про небезпеку іранських дронів-”мопедів”, які становлять загрозу не тільки Україні.
“За даними нашої розвідки, тиждень тому їх було близько 300, але загальний контракт з росіянами – на 2400 гтук. Якщо не буде жорсткої мпільної відповіді, практика терористичних атак з допомогою дронів, які здатні долати сотні кілометрів, може поширитися і становитиме пряму небезпеку усім країнам вільного світу. Тому ми очікуємо більш активного залучення до протидії цьому типу загроз навіть тих країн, які досі ухилялися від чіткої підтримки України”, – заявив міністр оборони України.
Читайте: Внаслідок обстрілу російськими дронами Києва загинуло 3 людини, рятувальні роботи тривають
Фото: Getty Images