У Київському обласному центрі ментального здоров’я відкрили відділення медико-психологічної реабілітації. Медичний заклад, що у Ворзелі (Бучанський район Київщини), вельми постраждав 2022 року від російської окупації. Цьогоріч нове відділення відкрили у приміщенні, яке тоді найбільше постраждало від рук окупантів.
Про це KВ дізналася з допису в соцмережі начальника Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Руслана Кравченка.
“Медустанова перебувала під окупацією з перших днів війни. Її приміщення пошкоджені обстрілами, а майно – розграбоване росіянами, які жили в закладі і нищили все навколо. Нове відділення відкрили у приміщенні, яке найбільше постраждало від рук окупантів. Протягом 2023 року його інтенсивно відбудовували. Значно допомогли міжнародні та громадські організації. Паралельно відновлювали медичну базу, щоб надавати якісні психологічні та реабілітаційні послуги”, – запостив на Фейсбуці Руслан Кравченко.
За словами очільника КОВА, нове відділення розраховане на 25 ліжок, є три реабілітаційні кімнати, де надають понад 20 різних послуг: “Тут прийматимуть як військових, так і цивільних. Лікування для кожного пацієнта підбирають індивідуально. Регулярно проводять групові тренінги. Для ефективної та швидкої реабілітації застосовують сучасне технічне обладнання”.
Як приклад, Кравченко каже про новітні VR-шоломи, які ефективні в роботі, якщо пацієнт має гіперпильність (тривожність) (“Є також програмно-технічний комплекс RehaCom, який використовують при лікуванні тих, хто має проблеми через тривале виснаження”).
Голова Київської ОВА нагадав, що медична інфраструктура Київщини зазнала чималих втрат: від початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували 130 об’єктів медустанов. Із них уже відновили понад 100.
“Сьогодні люди, які прагнуть жити на Київщині, хочуть повертатися не лише у своє відновлене житло. А й мати якісні медичні послуги, зокрема психологічні та реабілітаційні. Через постійний стрес дедалі більше людей мають проблеми з ментальним здоров’ям. Тому одним із завдань є розширення переліку медичних установ та збільшення кількості фахівців, які здатні допомогти людям долати проблеми. І над цим ми працюємо вже сьогодні в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоровʼя “Ти як?”, започаткованої Оленою Зеленською”, – переконаний Руслан Кравченко.
Читайте: Руслан Кравченко: Київщина шукає інвестиції, щоб забезпечити відновлення ТЕЦ у Білій Церкві
Фото: Facebook Руслан Кравченко