Скільки заробляють в КМДА: утримання директора і двох заступників Департаменту охорони культурної спадщини в 2023 році обійшлося киянам майже в 1,8 млн гривень

Скільки заробляють в КМДА: утримання директора і двох заступників Департаменту охорони культурної спадщини в 2023 році обійшлося киянам майже в 1,8 млн гривень

Інформація про офіційні доходи чиновників столичного муніципалітету не є таємницею під час війни. На утримання в 2023 році керівництва Департаменту охоронної спадщини КМДА (директор і два заступника) з бюджету Києва витратили 1 млн 777 тис. 360 гривень. З цієї суми на “основному заробітну плату” припадає лише 395,9 тис. гривень (22,3%), на “стимулюючи виплати” – 749,5 тис. гривень, на “матеріальну допомогу” – 274,1 тис. гривень. Такі витрати, як з’ясувалося, під час війни ростуть. В 2022 році утримання керівництва вказаного департаменту обійшлося столичним платникам податків в 1,5 млн гривень, в 2021 році – 1,4 млн гривень. 

Про це КВ довідалася з відповіді КМДА на запит редакції. 

Так, в 2023 році директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова (працює на цій посаді з середини серпня 2023-го, відпрацювала 91 день) офіційно заробила на цій посаді 350,2 тис. гривень (близько 85 тис гривень на місяць). З цієї суми сама заробітна плата становила лише  55,4 тис. гривень, за “інтенсивність праці” до кінця минулого року їй доплатили 129,5 тис. гривень, за “виконання особливо важливої роботи” – 53,8 тис гривень. Соловйова при цьому потребувала матеріальної допомоги: “на оздоровлення” до кінця 2023-го їй доплатили 53,9 тис гривень, таку ж суму вона отримала і на “вирішення соціально-побутових питань”.  

ЇЇ попередник на цій посаді Олександр Никоряк за 2023 рік (встиг відпрацювати 111 днів) отримав в КМДА 343,5 тис. гривень. 90,6 тис гривень він отримав у вигляді основної заробітної плати; 123,5 тис гривень – за інтенсивність праці; 65,8 – за виконання особливо важливої роботи; 56,3 тис гривень – на вирішення соціально-побутових питань. “На оздоровлення” чиновнику в минулому році не платили.

Заступниця директора Департаменту – начальниця управління обліку та збереження об’єктів культурної спадщини Ірина Черненко в 2023 році (відпрацювала 242 дні) заробила в КМДА 742,2 тис гривень (близько 67 тис гривень на місяць). ЇЇ основна заробітна плата за рік склала 192,6 тис. гривень; на “стимулюючи виплати” (інтенсивність праці, виконання особливо важливої роботи) припало 385 тис. гривень; на матеріальну допомогу (оздоровлення і вирішення соціально-побутових питань) – 125,7 тис. гривень. 

Заступник директора Департаменту – начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини та історичного середовища Володимир Басалига (відпрацював 109 днів) отримав минулого року на цій посаді від КМДА 341,3 тис. гривень. Його основна заробітна плата за рік склала 58,8 тис. гривень; на “стимулюючи виплати” (інтенсивність праці, виконання особливо важливої роботи) припало 175,1 тис. гривень; на матеріальну допомогу (оздоровлення і вирішення соціально-побутових питань) – 92 тис. гривень. 

Зазначимо, Програми “Охорони та збереження культурної спадщини”, які розробляє зазначений департамент КМДА і затверджує Київрада, ніколи в повному об’ємі не виконуються, по виконанню цих документів ніхто перед громадою столиці докладно не звітує, об’єкти культурної спадщини в місті масово руйнуються і віддаються забудовникам.

Читайте: 1,17 млрд до кінця 2027-го: Київрада затвердила нову програму охорони та збереження культурної спадщини

Нагадаємо, Марина Соловйова керує Департаментом охорони культурної спадщини КМДА з 23 серпня 2023 року. Діяльність цього структурного підрозділу столичної мерії наразі контролює заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. Коли на неї були покладені такі обов’язки точно не відомо, КВ не вдалося знайти інформацію на сайті КМДА. Втім, раніше, з початку 2021 року і до початку 2023 року включно, за цей напрям відповідав інший заступник Віталія Кличка – Володимир Прокопів (секретар столичної міськради минулого VIII скликання, депутат діючого IX скликання Київради від “Європейської солідарності”).

Фото: колаж КВ

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Житло на приаеродромній території: чому у Державіаслужби не виходить домогтися демонтажу “клубного будинку” на Караваєвих Дачах
Житло на приаеродромній території: чому у Державіаслужби не виходить домогтися демонтажу “клубного будинку” на Караваєвих Дачах
09:00 Державні органи продовжують спроби зупинити в столиці будівництво клубного будинку (КБ) на вул. Августина Волошина, 32-А (Караваєві Дачі, Солом’янський район). Мова йде про…
Суди, слідство і забудова: як у громади Києва “віджали” 138 га землі біля затоки “Верблюд”
Суди, слідство і забудова: як у громади Києва “віджали” 138 га землі біля затоки “Верблюд”
13:00 Судячи з усього, передача столичною владою понад 138 га землі у районі затоки “Верблюд” в Оболонському районі в користування ТОВ “Дніпровська Рив’єра” є…
“Невиліковна корупція”: СБУ розслідує “розпили” у КМДА при наданні соціальних послуг хворим киянам
“Невиліковна корупція”: СБУ розслідує “розпили” у КМДА при наданні соціальних послуг хворим киянам
09:00 Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА продовжує “тонути” в кримінальних справах. Після того, як у грудні 2024-го його директору Руслану Світлому (на колажі)…
Banner
QlU7mDx4