Стало відомо, як зводили захисну споруду навколо Памя’тника засновникам Києва

Стало відомо, як зводили захисну споруду навколо Памя'тника засновникам Києва

Пам’ятник Кию, Щеку та Хориву і їх сестрі Либідь на честь заснування Києва захистили силами небайдужих українців.

Про це, як передає KВ, повідомляє агенція PR Batteries.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“З перших днів війни Україна зіткнулась із варварським руйнуванням російською армією не тільки воєнної та цивільної інфраструктури, а й знищенням багатьох обʼєктів культурної спадщини. За даними ЮНЕСКО щонайменше 98 українських культурних і релігійних об’єктів були пошкоджені або знищені від початку вторгнення Росії в Україну. Українці, обʼєднавшись, дбають не тільки про власну безпеку, а думають й про збереження історії країни. Тому у багатьох містах України небайдужі намагаються убезпечити та захистити від обстрілів пам’ятники, які давно стали візитними картками міст”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Врятувати одну з найважливіших памʼяток столиці України – Пам’ятний знак на честь заснування міста Києва зголосились місцеві благодійники за допомоги відомих архітекторів та бізнесменів за підтримки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

“Навколо Памʼятника у повну висоту була побудована шестиметрова конструкція з металевих будівельних лісів та дерев‘яного брусу. Зовні він укріплений спеціальними плитами, а по нижній частині конструкції укладені мішки з піском. Автором архітектурного проекту захисного саркофага виступив Микола Віхарєв – відомий український архітектор, що під час війни розробляє конструктивні рішення по захисту памʼятників”, – йдеться у повідомленні. Стало відомо, як зводили захисну споруду навколо Памя'тника засновникам Києва

Планується, що крім захисної функції споруда буде мати й нову культурологічну цінність.

Стало відомо, як зводили захисну споруду навколо Памя'тника засновникам Києва

Ініціатива захисту памʼятників у столиці України належить Департаменту охорони культурної спадщини Києва. Також в столиці вже захищені Пам’ятник Святому Володимиру, Пам’ятник княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозванному та просвітителям Кирилу та Мефодію, Пам’ятник Богдану Хмельницькому, Пам’ятник Данте Аліг’єрі, Пам’ятник Петру Сагайдачному та Пам’ятник Михайлу Грушевському.

Як вже писла KВ, метою завершення дерусифікації столиці, сьогодні, 15 квітня, Київська міська рада прийняла рішення перейменувати 4 міські об’єкти. Перейменували три залізничні станції та одну бібліотеку.

Читайте: Київрада перейменувала три залізничні станції та бібліотеку

Фото:  пресслужба

КиївВлада

Автор:
Вероника Злацька
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Banner
QlU7mDx4