Київський апеляційний суд не задовольнив скаргу прокурора Оболонської прокуратури стосовно арешту ділянки на Оболоні, де розташовано кесон. Причина рішення апеляційного суду – відсутність підстав для арешту. Крім того, прокурор невчасно подав апеляційну скаргу.
Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці “Кесон на Оболоні” та відповідної ухвали Київського апеляційного суду від 27 березня.
2 лютого ц.р. слідчий суддя Оболонського районного суду Києва відмовив у клопотанні прокурора Гори А.В. про накладення арешту на на земельну ділянку (кадастровий номер 8000000000:78:215:0023) та будівлю літ. “Г”, розташовану на цій земельній ділянці за адресою Оболонська Набережна, 18. Ухвалу Оболонського райсуду можна прочитати наприкінці новини – в фотогалереї.
27 березня Київський апеляційний суд не задовольнив апеляційну скаргу прокурора Оболонської прокуратури, тому що: “… прокурором не доведені правові підстави для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні та для забезпечення даного кримінального провадження, матеріали справи не містять інформації щодо повідомлення будь-якій особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення в даному кримінальному провадженні. Не доведено значення вказаного майна для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні і можливість використання його як доказу у кримінальному провадженні, який може бути зіпсований, знищений, перетворений, пошкоджений чи прихований”.
Крім того, за даними апеляційної інстанції, прокурор пропустив термін апеляційного оскарження.
Зазначається, що, за словами прокурора, метою клопотання про накладення арешту на земельну ділянку та споруду було перешкоджання ТОВ “Гювексхаус” оформити землю. Але ст. 197-1 Кримінального кодексу України (самовільне захоплення земельної ділянки), за якою проводилося досудове розслідування, в даному випадку є неприйнятною, бо об’єкт (кесон) було побудовано в 1936-1938 рр, а з 1990-х років неодноразово змінював власника.
Ст. 197-1 включено до ККУ в 2007 році (закон №578-V), тому не може бути застосовано до подій, які відбувалися раніше, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи (ст. 58 Конституції України).
Нагадаємо, ініціаторами кримінального провадження є київська нардепка-мажоритарниця Мар’яна Безугла (217 округ, Оболонь) і депутат Київради від Оболоні Владислав Трубіцин. Обидва обрані від “Слуги народу” та є членами відповідних фракцій.
Фото: The Village Ukraine