Сирський заявив про початок переходу на корпусну структуру ЗСУ

Сирський заявив про початок переходу на корпусну структуру ЗСУ

Сьогодні, 3 лютого, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив про початок реалізації заходів із переходу на корпусну структуру управління військами.

Про це, як стало відомо КВ, повідомив  головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський за підсумками діяльності ЗСУ у січні 2025 року.

“Враховуємо виклики часу та працюємо на посилення армії навіть у тих непростих умовах, що склалися. Триває реформа організаційної структуру Збройних сил. Приступили до реалізації заходів з переходу на корпусну структуру”, – повідомив Сирський.

Сирський наголосив, що у січні вдалося збільшити кількість підрозділів, які виводяться на відновлення боєздатності. За його словами, вже є відповідні плани й на наступний період.

 Нагадаємо, у листопаді 2024 року ЗМІ повідомляли про перехід на корпусну систему в Збройних Силах, але офіційні джерела її концепцію загалу не представили. Тоді джерело з ЗСУ зауважило, що армія потребує реформування, адже багато органів були створені на тимчасовій основі, а деякі офіцери можуть не знати своїх підлеглих та особливості своїх бригад.

Як повідомляє DeepState, наразі в українській армії є такі армійські корпуси:

  • Сухопутні війська — 9, 10 та 11 (колишній корпус резерву), а також, за чутками в медіа, 12 корпус, про який взагалі поки нічого невідомо;
  • Десантно-штурмові війська — 7 десантно-штурмовий корпус;
  • Морська Піхота України ВМС України — 30 Корпус Морської піхоти.

“Цікаво, що навіть при вже наявності корпусів, ці з’єднання на сьогодні чомусь не використовуються в достатньому їх призначенні. Або такі використання були провальними, наприклад, Кринки, де був стертий корпус Морської піхоти, 10-й армійський корпус, який був стертий в “літньому контрнаступі 2023″, а корпус ДШВ ніколи в одному поєднанні й не застосовувався, хоча це фізично важко, адже туди входять буквально всі підрозділи роду військ”, – зазначають аналітики.

За даними DeepState, сьогодні на базі деяких бригад формуються ще армійські корпуси, але їх структура та кінцевий вигляд поки незрозумілий.

“Також можна спостерігати розширення багатьох підрозділів різних родів військ, які скоріш за все є частиною реформи. Залишилося вирішити проблеми з новоутвореними бригадами, які демонструють не найкращий результат серед інших, постійні “вівсянки” з ротно-тактичних груп, де найбільший наслідок — це втрати через відсутність злагодження, поповнення та збереження людей у вже існуючих бригадах тощо”, – зазначають аналітики.

Читайте: Міноборони офіційно оголосило про звільнення Безрукової з посади директора АОЗ

Фото: Радіо Свобода

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Інтереси депутата Костюшка: Нацполіція розслідує сумнівну приватизацію комунальних приміщень у Києві
Інтереси депутата Костюшка: Нацполіція розслідує сумнівну приватизацію комунальних приміщень у Києві
09:00 Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при здійсненні в Києві приватизації комунальних нежитлових приміщень на вул. Пост-Волинській, 3. Їхнім власником у 2020 році стало…
Київрада збільшила розмір знижок на оренду комунальних будівель та приміщень
Київрада збільшила розмір знижок на оренду комунальних будівель та приміщень
09:00 Столична влада збільшила розмір знижки на оренду комунальної нерухомості. Так, тепер до кінця 2025 року орендарі сплачуватимуть 50% від вартості, вказаної у відповідних…
Допомога армії та захисні споруди: Київрада відкоригувала бюджет-2025 і Програму соцекономрозвитку
Допомога армії та захисні споруди: Київрада відкоригувала бюджет-2025 і Програму соцекономрозвитку
14:00 Київрада внесла перші зміни до бюджету міста-2025, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР) у розрізі видатків на 2025 рік. Йдеться…
Banner
QlU7mDx4