У березні 2022 року Білогородка стала центром евакуації Бучанського району, – Овсієнко

У березні 2022 року Білогородка стала центром евакуації Бучанського району, - Овсієнко

Три роки тому Білогородська громада стала ключовим центром евакуації мешканців Бучанського району, приймаючи тисячі людей, які рятувалися від окупації та бойових дій. Волонтери, рятувальники, медики та місцеві жителі забезпечували евакуйованих житлом, їжею та підтримкою, а потім допомагали їм дістатися безпечних місць. Загалом через громаду пройшло від 50 до 70 тисяч осіб. Сьогодні Білогородка розвиває систему безпеки та навчання з евакуації, залишаючись важливим гуманітарним центром регіону.

Про це КВ дізналася з повідомлення Білогородського сільського голови Антона Овсієнка.

Три роки тому в ці дні Білогородська громада стала центром евакуації Бучанського району. Найважчою була перша доба. Колони почали прибувати по обіді 9 березня, і евакуація тривала до глибокої ночі. Після короткого перепочинку продовжилася 10 березня“, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, тоді у Білогородці на ринковій площі організували пункт прийому евакуйованих, де працювали волонтери, медики, психологи ДСНС, рятувальники, поліцейські. Дія намет ДСНС для обігріву та ночівлі. 

“Далі евакуйовані прямували до залізничного вокзалу «Київ-Головний», звідки вирушали евакуаційні потяги на захід України, або ж продовжували свій шлях власним маршрутом. Це був неймовірно складний, але водночас піднесений час, коли громада зґуртувалася, аби допомогти нашим сусідам із Бучі, Ірпеня, Бородянки, Гостомеля, Ворзеля, Дмитрівки та інших на той час окупованих громад Бучанського району Київщини. Мешканці Білогородки, які залишалися тут, долучилися до команди волонтерів, пропонували ночівлю, прихисток і тимчасове розміщення”, – розповів він. 

За словами Овсієнка, упродовж березня через Білогородку пройшли від 50 до 70 тисяч осіб. Серед них були маломобільні люди, сім’ї з дітьми та домашніми улюбленцями. 

Сьогодні, через три роки, ми зустрічаємо людей, які пам’ятають: Білогородка стала для них точкою порятунку і гостинності після пережитих жахів окупації, обстрілів, бомбардувань. А наша команда здобула безцінний досвід”, – додав Овсієнко. 

Сьогодні, через три роки, громада продовжує розвивати систему безпеки та реагування. Білогородка стала офіційним центром евакуації Бучанського району, а на її базі відбуваються навчання з евакуації населення у разі надзвичайних ситуацій.

“Це сторінка історії Білогородської громади, яку пам’ятаємо, шануємо і зберігаємо як важливу віху героїчної оборони Києва і Київщини в лютому-квітні 2022 року “, – резюмував він.

Читайте: Очільник Білогородки похвалився розширенням комерційної інфраструктури

Фото: Facebook

КиївВлада

Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
Суди “за історію”: компанія Дробота-Плачкова не змогла скасувати охоронний статус будівлі на столичному Подолі
Суди “за історію”: компанія Дробота-Плачкова не змогла скасувати охоронний статус будівлі на столичному Подолі
09:00 У столиці триває скандал навколо можливого знищення старовинної будівлі – колишніх лазень купця Михайла Бубнова на вул. Набережно-Хрещатицькій (орієнтовно 1822 року побудови). Власник…
Сумнівна приватизація і суди з Міноборони: родина Кушнірів “бореться” за забудову лікарні на столичному Соцмісті
Сумнівна приватизація і суди з Міноборони: родина Кушнірів “бореться” за забудову лікарні на столичному Соцмісті
10:00 ТОВ “Київінвест”, власником якого є син ексголови “Київміськбуду” Ігоря Кушніра Ілля (на колажі праворуч та ліворуч), в судовому порядку намагається повернути собі будівлі…
Скандал навколо Тарасівського родовища титанових руд: громади Білоцерківщини проти видобутку радіоактивного металу
Скандал навколо Тарасівського родовища титанових руд: громади Білоцерківщини проти видобутку радіоактивного металу
09:00 На Білоцерківщині загострюється конфлікт через можливе відновлення видобутку титанових руд на Тарасівському родовищі. Попри численні протести в минулому, у березні Кабмін включив це…
Banner
QlU7mDx4