Стримана політика та зволікання канцлера Німеччини Олафа Шольца у питанні надання Україні важкого озброєння завдала шкоди репутації Німеччини. Це питання не є предметом особистих політичних позицій, це питання репутації німецької держави.
Про це, як стало відомо KВ, у коментарі інформаційному агентству Guildhall розповів депутат Бундестагу від політичної сили ХДС/ХСС, член комітету Бундестагу з питань Європейського Союзу Тобіас Вінклер.
“Я зазначу, що все ще є прихильники такого стриманого курсу (у питанні військової допомоги Україні – ред.), але їх небагато. Важко пояснити поведінку канцлера. Давайте подивимося трохи як розвивалися події. Січень місяць, щодня журналісти ставлять питання про те чи буде зупинено “Північний потік – 2” у разі вторгнення, відповіді немає. Потім канцлер їде до Байдена, на спільній прес-конференції Джо Байден заявляє, що абсолютно точно газопровід буде зупинений. Репутація канцлера і репутація Німеччина вже підірвана і потім він все ж приймає таку ж позицію по зупинці. З відключенням від SWIFT була така ж модель поведінки. Німеччина була останньою країною, що приєдналася до даної санкції. Всі країни вже були за, а ми ж піднімали питання проплат, як ми платитимемо і все інше .А потім взяли і все одно приєдналися, але знову останн”, – заявив політик.
“З важким озброєнням те саме. Ми не надавали важкого озброєння, минув час і якісь поставки відбулися. Але репутація вже була підірвана. Це ілюстрація того, що це не поодинокий випадок, а системна політика. Такий “стиль Шольца”. Але бачите, це вже не про Шольца, це про Німеччину, не про репутацію людини, а про репутацію нашої держави", – зазначив Тобіас Уінклер.
Нагадаємо, командир Спеціального штабу Міністерства оборони Німеччини по Україні бригадний генерал Крістіан Фройдунг заявив, що місія Німеччини в рамках війни Росії проти України полягає у допомозі у відновленні територіальної цілісності та суверенітету України. За його словами, Німеччина продовжуватиме надавати військову допомогу Україні доти, доки це буде необхідно.
Фото: Guildhall