У Департаменті внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА поліція провела обшуки

У Департаменті внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА поліція провела обшуки

Сьогодні, 18 липня, в Департаменті внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА слідчі Головного управління Національної поліції у місті Києві провели обшуки через підозру у привласнені бюджетних коштів у змові з комерційними структурами та інтересах інших управлінь РДА.

Про це KВ стало відомо з повідомлення КМДА.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У КМДА вважають, що обшуки провели за “надуманими обставинами”.

” Ймовірно такий хибний висновок правоохоронні органи зробили через неправильне трактування одного з виду діяльності Департаменту. Йдеться про попередній моніторинг тендерної документації товарів, робіт і послуг, які закуповують підприємства, установи та організації комунальної власності м. Києва на предмет ризику неефективного та незаконного використання бюджетних коштів, який трактують як “погодження” закупівель”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається також, що Департамент є підрозділом внутрішнього аудиту та не має владних повноважень впливу на діяльність підприємств, установ й організацій комунальної власності м. Києва. Окрім того, він не виконує контрольні функції та не несе відповідальності за операції, щодо яких здійснюється внутрішній аудит, моніторинг, аналіз та під час діяльності не взаємодіє з комерційними структурами.

“Департамент здійснює перевірки та внутрішні аудити підконтрольних суб’єктів, документує їх результати, готує звіти, висновки та рекомендації тощо”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того повідомляється, що Департамент тісно співпрацює із правоохоронними органами в частині направлення до них матеріалів аудитів у разі виявлення порушень, що призвели до втрат комунальних ресурсів Києва. Так, протягом 2020-2023 років до правоохоронних органів передані 94 матеріали аудитів.

Читайте: Втрата гідротехнічних споруд і формальні перевірки: аудитори зафіксували порушення в роботі КП “СУППР”


KВ постійно пише, що кожен аудит діяльності будь-якого підрозділу КМДА, РДА чи комунального підприємства (КП) в столиці за останні 10 років виявляє безліч корупційних порушень, які, зокрема, призводять до величезних втрат коштів міського бюджету. 

Читайте: Порушень на 20 мільярдів: результати державної перевірки КП “Київтеплоенерго”

Такі аудити періодично проводить, зокрема, Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА. При цьому, рекомендації цього департаменту по підсумкам аудитів  “спійманими за руку” чиновниками та директорами КП здебільшого ігноруються, а керівництво Києва за це нікого не звільняє і не притягує до дисциплінарної відповідальності. 

Читайте: Аудитори КМДА відзвітували про перевірки муніципальних структур у 2022 році

Таким чином, можна впевнено стверджувати, що вся боротьба з корупцією в столиці на рівні КМДА і Київради носить виключно імітаційний характер. І керівництво міста (мер Києва – голова КМДА, його заступники, депутати, які складають у Київраді більшість.- KВ) це повністю влаштовує. 

Станом на кінець 2022 року правоохоронні органи розслідували 214 кримінальних проваджень за матеріалами аудитів у столичних структурах за минулі роки, в рамках яких було підготовлено більше сотні підозр і обвинувальних актів. Такі розслідування тягнуться роками, але ще не один  столичний високопосадовець не отримав в результаті якогось суттєвого покарання. Мабуть тому, що в КМДА та Київраді іх захищають з усіх сил.

Читайте: КМДА проти правоохоронців: як розслідується справа директора столичного Департамента ЖКІ Дмитра Науменка

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада майже вдвічі збільшила видатки на столичну цифровізацію
Київрада майже вдвічі збільшила видатки на столичну цифровізацію
09:00 Під час свого останнього засідання в цьому році Київрада внесла зміни до програми «Цифровий Київ» та продовжила її дію на два роки –…
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Banner
QlU7mDx4