У Київраді рапортують про перевиконання плану зі збору земельного податку та орендної плати

У Київраді рапортують про перевиконання плану зі збору земельного податку та орендної плати

У столиці надходження від земельного податку та орендної плати у 2024 році склали 5,674 мільярда гривень. Це на 1,574 мільярда гривень більше ніж передбачалося планом, сформованим під час ухвалення бюджету Києва на 2024 рік.

Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської ради.

Як розповів заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, на сьогодні у Києві діє близько 3,5 тисяч договорів оренди земельних ділянок. 

“Однак, замість семи мільярдів гривень від оренди землі місто прогнозовано отримує 3,9 мільярда гривень. Ще 3,1 мільярда гривень – це кошти, які кияни можуть отримувати, але підприємці їх не платять”, – зазначив секретар Київради.

За його словами, міська влада веде боротьбу з недобросовісними орендарями, щоб у повному обсязі забезпечити повернення до бюджету громади коштів за користування земельними ділянками. 

“Цього року ми посилимо роз’яснювальну роботу та судові стягнення, оскільки несплата податку на землю – це кримінальне правопорушення», – заявив Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний рік. Згідно з цими рішеннями, дохідна частина міської скарбниці має скласти 90,6 млрд гривень, а видаткова – 90 млрд, із яких 14 млрд планується направити на капремонти, реконструкцію та будівництво різних об’єктів інфраструктури. Понад третину бюджету – 32,3 млрд гривень – планується направити на галузь освіти, далі за витратами йдуть сфери транспорту (18,6 млрд), соціального захисту (9,9 млрд) тощо. До переліку найбільш високовартісних проєктів у 2025 році входять два скандальних “будмайданчики” – Подільсько-Воскресенський мостоперехід та метро на Виноградар. При цьому, деякі депутати міськради назвали ганьбою заплановані витрати на підтримку сил оборони і безпеки – на це передбачено близько 574 млн гривень, а ще 5 млрд можуть бути виділені на цей напрям тільки під час перерозподілу вільних залишків цьогорічного бюджету.

Читайте: Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень

Фото: Київрада

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Якщо не ви - то ми”: Офіс Генпрокурора вступив у справу щодо захисту “Осокорківських лук”
“Якщо не ви – то ми”: Офіс Генпрокурора вступив у справу щодо захисту “Осокорківських лук”
09:00 Офіс Генерального прокурора вступив у судову справу щодо захисту природоохоронного статусу заказника “Осокорківські луки”. Правоохоронцям довелося це зробити через мляву позицію столичної влади…
“Корупційні парки”: Нацполіція рахує збитки столичного бюджета через посадовців “Київзеленбуду”
“Корупційні парки”: Нацполіція рахує збитки столичного бюджета через посадовців “Київзеленбуду”
09:00 Столична Нацполіція продовжує фіксувати факти можливих корупційних правопорушень в роботі КО “Київзеленбуд” та його підрядників. Протягом останніх місяців правоохоронці повідомили про підозри низці…
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
09:00 Історія збереження історичного будинку Вертипороха (побудований наприкінці ХІХ століття) на столичному Подолі досі не завершена. Нещодавно власник будівлі – ТОВ “Компанія Новобуд Інвест”…
Banner
QlU7mDx4