У рейтингу прозорості міст України Київ посів 26 місце і названий частково прозорим

У рейтингу прозорості міст України Київ посів 26 місце і названий частково прозорим

У 2024 році столиця України посіла 26 місце серед 100 міст у щорічному рейтингу прозорості міських рад від Transparency International Ukraine. Київ одержав статус «частково прозоре місто» та 51,5 бала — поступившись навіть невеликим громадам, як-от Славута. Найкраще Київ показав себе у сфері бюджету і закупівель, але провалився в управлінні земельними ресурсами та комунальним майном. Експерти вказують: проблема — у відсутності політичної волі, а не в бюджеті. 

Про це КВ дізналася за результатами дослідження програми «Прозорі міста» Transparency International Ukraine, представленого на публічному заході у Media Center Ukraine за участі представників ЄС, посольства Швеції, TI Ukraine та українських муніципалітетів.

У рейтингу прозорості міст України Київ посів 26 місце і названий частково прозорим

“Київ — у другому рядку, але з нижчим рівнем прозорості, ніж Славута (населення — лише 35 тисяч). Це ще раз підкреслює: бюджет — не головне. Вирішальну роль відіграє політична воля, лідерство та розуміння цінності прозорості”, – розповіла керівниця програми «Прозорі міста» Олеся Коваль.

У рейтингу прозорості міст України Київ посів 26 місце і названий частково прозорим У рейтингу прозорості міст України Київ посів 26 місце і названий частково прозорим

Як повідомляється, найкраще столиця впоралася з бюджетною сферою і закупівлями. 

“Київ посів 26-те місце зі 100. Найкращі показники — у сфері бюджету та закупівель: розділив третє місце з Миколаєвом і Чернівцями, але оця хронічна проблема з питаннями землі, комунального майна, і тут ми бачимо наскільки вона провальна: лише 14 найкращих практик втілили та виконали вісім вимог закону з 22. Хочеться співпрацювати з Києвом далі, щоби він став не лише цифровим, а й прозорим”, – резюмувала Коваль.

У рейтингу прозорості міст України Київ посів 26 місце і названий частково прозорим

Як повідомляється, частково прозорих міст — менше. Найнижчі показники в цій категорії — у Рівного, Києва, Славути, Житомира. У топ-10 також увійшли частково прозорі міста, такі як Біла Церква — вони набрали високі бали, але не дотягнули до повної прозорості.

Загалом цього року аналітики оцінили 100 міст з 21 області за 70 критеріями у семи сферах, визначили лідерів та аутсайдерів, а також фактори, які найбільше вплинули на зростання прозорості. До вибірки увійшли 22 нових міста, з них 21 – мале. Це частково вплинуло на зниження середнього рівня прозорості порівняно з минулим роком. Міста поділили на три категорії: великі, середні та малі і, таким чином, кожне місто отримало конкретну позицію та бал. Також міста поділили на категорії: прозорі, частково прозорі та непрозорі.

За словами експертів рейтингу, середній рівень прозорості цього року трохи знизився порівняно з минулим. Але якщо аналізувати лише ті 78 міст, які були в рейтингу і торік, то їхній середній показник виріс і перевищує 45 балів. Отже, поступове відновлення прозорості відбувається.

За результатами прозорими визнали 5 міст, частково прозорими — 22, непрозорими — 72. Зауважується, що співвідношення між категоріями майже не змінилося порівняно з минулим роком. Але є цікаві динаміки: 7 міст покращили свою категорію, 6 — навпаки, погіршили.

 Зміни торкнулися і лідерів рейтингу. Зросла кількість повністю виконаних індикаторів у сферах відкритості, взаємодії з громадськістю та реагування на виклики війни. Найгірші результати — у комунальній сфері, зокрема кадровій політиці. Багато міст вказують на брак кадрів, але при цьому не публікують вакансії, не організовують стажування, не працюють зі студентами.

Довідково: Програма «Прозорі міста» Transparency International Ukraine досліджує роботу міських рад з 2017-го та щороку оновлює підходи до оцінки відповідно до умов, в яких перебуває країна. 

Нагадаємо, що упродовж квітня поточного року вартість всіх замовлень Києва перевищила 5,5 мільярда гривень. Другий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на різноманітні ремонти та реконструкції, зокрема, обʼєктів теплопостачання міста, укриттів, а також мосту через Десенку. Втім, найдорожчим контрактом квітня стало замовлення комунально-приватного ПАТ “АК “Київводоканал” реагентів очищення води майже на пів мільярда гривень. Постачальником обрали компанію з доволі строкатою історією: за час свого існування вона змінювала не лише власників і міста реєстрації по всій країні, а й саму назву та напрям діяльності – зі сфери вантажного транспорту до оптового продавця хімречовин.

Читайте: “Кримінальний Оленич”: покарання одіозного ексзаступника Кличка за сприяння забудові парку “Нивки” не відбувається з незрозумілих причин

Фото: kmr.gov.ua

КиївВлада

Інна Міхно

 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Житло на приаеродромній території: чому у Державіаслужби не виходить домогтися демонтажу “клубного будинку” на Караваєвих Дачах
Житло на приаеродромній території: чому у Державіаслужби не виходить домогтися демонтажу “клубного будинку” на Караваєвих Дачах
09:00 Державні органи продовжують спроби зупинити в столиці будівництво клубного будинку (КБ) на вул. Августина Волошина, 32-А (Караваєві Дачі, Солом’янський район). Мова йде про…
Суди, слідство і забудова: як у громади Києва “віджали” 138 га землі біля затоки “Верблюд”
Суди, слідство і забудова: як у громади Києва “віджали” 138 га землі біля затоки “Верблюд”
13:00 Судячи з усього, передача столичною владою понад 138 га землі у районі затоки “Верблюд” в Оболонському районі в користування ТОВ “Дніпровська Рив’єра” є…
“Невиліковна корупція”: СБУ розслідує “розпили” у КМДА при наданні соціальних послуг хворим киянам
“Невиліковна корупція”: СБУ розслідує “розпили” у КМДА при наданні соціальних послуг хворим киянам
09:00 Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА продовжує “тонути” в кримінальних справах. Після того, як у грудні 2024-го його директору Руслану Світлому (на колажі)…
Banner
QlU7mDx4