У столичному зоопарку лікують вилучених у організаторів незаконної торгівлі тварин

У столичному зоопарку лікують вилучених у організаторів незаконної торгівлі тварин

Київський зоопарк прийняв для досудового утримання пів сотні вихованців, з вилучених у нелегальних продавців диких та екзотичних тварин. Вони потребують реабілітації, створення видоспецифічних умов, компетентного догляду та невідкладної ветеринарної допомоги. Наразі фахівці проводять аналізи та готують акт огляду, щоб задокументувати проблеми, з якими поступили тварини.

Про це KВ стало відомо з повідомлення КМДА.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що жорстоке поводження з тваринами дуже важко довести в суді, оскільки судова практика за статтею 299 Кримінального кодексу України зазвичай не приймає до уваги такі аспекти, як умови утримання, наявність патологій поведінки та відсутність документів про законність набуття у власність та дотримання порядку збуту. Тому важливо аби відповідальний підрозділ Державної екологічної інспекції ретельно розглянув це питання.

Частина прийнятих для досудового утримання тварин має природоохоронну цінність, оскільки вони внесені до міжнародних червоних списків, Червоної книги України, їх міжнародний обіг контролюється відповідно до CITES (Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення), що підвищує шанси виграти суд і не повертати тварин у жорстокі умови утримання. У зоопарку додали, що готові додатково залучити зоозахисні організації, оскільки вважають цей випадок вкрай резонансним і важливим для зміни ставлення до проблем утримання диких тварин.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Зазвичай, ми рятуємо тварин, яких було придбано в подібних організаціях. А у цьому випадку є шанс зупинити джерело проблеми – жорстокий бізнес із торгівлі об’єктами дикої фауни”, – зазначили у Київському зоопарку.

У Київському зоопарку додали, що для досудового утримання вдалось вилучити тільки тих диких тварин, життю та здоров’ю яких існувала загроза. Проте у власників продовжують перебувати тварини, в тому числі ті, які знаходяться під дією міжнародних договорів України щодо контролю їх обігу та збуту, а також тварини, на яких власники не змогли надати документи про законність набуття у власність або довести легальність походження.

Нагадаємо, столичні слідчі та кіберполіцейські викрили чоловіка та жінку, які організували незаконну торгівлю екзотичними і дикими тваринами, що занесені до Червоної книги. Під час обшуку у помешканнях порушників поліцейські виявили близько 400 тварин різноманітних видів, які утримувались в неналежних умовах.

Читайте: У Києві викрили організаторів незаконної торгівлі екзотичними і дикими тваринами (фото, відео)

Фото: КМДА

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4