У Яготині не можуть впровадити мультидисциплінарну команду замість МСЕК

У Яготині не можуть впровадити мультидисциплінарну команду замість МСЕК

Президент України підписав Закон 4170-ІХ, який ліквідовує медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Замість застарілої та корупційної системи запроваджується нова цифрова, яка має запрацювати вже з 1 січня 2025 року. На Київщині в Бориспільському районі вже визначили заклади, які мають діяти як мультидисциплінарні команди лікарів у багатопрофільних лікарнях. На Лівому березі області ключовими закладами для роботи цих команд КОВА визначила Бориспільську, Яготинську та Броварську лікарні. Однак, ймовірно, що функції мультидисциплінарної команди знімуть із Яготинської лікарні й перекладуть зобов’язання на Бориспільську.  

Про це, як дізналася КВ, розповів директор КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Василь Лисиця під час планової наради у секретаря Бориспільської міської ради.

Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) в Україні ліквідовують. На їх місці функціонуватимуть мультидисциплінарні команди, які створюються у рамках реформи медичної системи.

Як повідомив директор КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Василь Лисиця, на Лівому березі Київська ОВА  визначила три ключові лікарні для роботи мультидисциплінарних команд – Бориспільську, Яготинську та Броварську.

“Однак із Яготинською лікарнею виникли певні питання, тому, ймовірно, її функції перекладуть на наш заклад (Бориспільську лікарню – ред. КВ). Яготинська МСЕК,  яка працювала в нас, уже передала нам 303 справи, які потрібно відцифрувати та внести до електронної системи. Це великий обсяг роботи – дуже велика кількість справ, але лікарі роблять все можливе, щоб виконати це завдання», – зазначив Василь Лисиця.

Він зауважив, що загальну експертну комісію закріплено за Бориспільською лікарнею. Спеціалізовані комісії працюватимуть в обласних закладах Київщини, зокрема в психоневрологічному, фтизіопульмонологічному диспансерах та обласна лікарня, яка відповідатиме за онкологічні й інші профілі.

Зокрема, нова система покликана зробити процес оцінки стану пацієнтів більш ефективним та прозорим. 

Як роз’яснили в КОВА, після 1 січня 2025 року оцінювання функціонування людини здійснюватиметься експертними командами лікарів на базі багатопрофільних лікарень.

“Замість окремих організацій МСЕК, де більшість лікарів не займалися лікуванням, тепер оцінювання проводитимуть команди лікарів-практиків на базі лікарень. Людина зі своїм лікарем обере один із 300 потужних багатопрофільних закладів. Лікарні будуть територіально рівномірно розташовані, і в одному закладі існуватиме декілька команд на кожен профіль справ. За можливості справи будуть спрямовувати у профільні заклади: наприклад, оцінювання щодо новоутворення — до онкологічного закладу, оцінювання щодо психічних захворювань — до закладу цього профілю. У цих же лікарнях можна буде пройти додаткові обстеження за Програмою медичних гарантій”, – йдеться у дописі. 

Крім того, замість паперового процесу буде запроваджено електронну систему для мінімізації корупційного зловживання. Склад команд не буде сталим, як це було раніше. Тепер під кожний випадок формуватиметься індивідуальний склад експертної команди. І саме система визначатиме для справи профільну команду, яка має найближчий доступний час для проведення оцінювання. Адміністратор команд не знатиме, до якої команди і на який час потрапить справа, а індивідуальні дані лікарів та пацієнтів будуть приховані одні від одних до дня оцінювання. 

Також планується створити Центр оцінювання функціонального стану осіб, який перевірятиме обґрунтованість рішень команд та займатиметься справами, направленими на оскарження. Команда центру складатиметься з лікарів різних закладів охорони здоровʼя. 

Нагадаємо, що Верховна Рада (ВР) прийняла в другому читанні та в цілому проєкт закону, що ліквідовує з 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Замість них впроваджується створення експертних комісій у кластерних лікарнях. Ліквідації МСЕК передувало багато корупційних скандалів.

Читайте: Мінсоцполітики пояснило, що буде з групами інвалідності після ліквідації МСЕК

Фото: armyinform.com.ua/

КиївВлада

Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
Топпосадовцям КМДА загрожує до 5 років в'язниці за продаж “труби” біля залізничного вокзалу
Топпосадовцям КМДА загрожує до 5 років в’язниці за продаж “труби” біля залізничного вокзалу
09:00 Столичні правоохоронці розслідують можливу службову недбалість при здійсненні приватизації знаменитої “труби” – критої пішохідної галереї біля залізничного вокзалу. За інформацією Нацполіції, її орендар…
Як за гроші європейського банку відновлюється освіта Київщини
Як за гроші європейського банку відновлюється освіта Київщини
12:00 Попри війну, фотографії руйнувань на Київщині дедалі частіше поступаються місцем світлинам відбудованих об’єктів, зокрема шкіл. Відновлення навчальних закладів столичного регіону співфінансується численними міжнародними…
“Туалетна помилка”: Київрада забрала землю на вулиці Голосіївській у компанії із орбіти братів Супруненків
“Туалетна помилка”: Київрада забрала землю на вулиці Голосіївській у компанії із орбіти братів Супруненків
09:00 У Київраді виправили свою ж “політичну помилку” – депутатський корпус погодив розірвання договору оренди земельної ділянки на вул. Голосіївській, 13-Д, на якій ТОВ…
Banner
QlU7mDx4