Кабінет міністрів Дениса Шмигаля схвалив і внесе у Верховну Раду (ВР) законопроект, що дає право на господарювання без оформлення ліцензій і дозволів – достатньо буде лише подати декларацію до відповідного органу влади. Якщо ВР прийме закон, “декларативно-дозвільна” система працюватиме в умовах воєнного стану. Але, як виглядає, цей механізм отримання права на господарську діяльність збережеться і при надзвичайному стані.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на урядовому порталі за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням Дениса Шмигаля 26 квітня 2022 року.
“Законопроектом пропонується на законодавчому рівні закріпити право на ведення господарської діяльності в період воєнного (надзвичайного) стану без оформлення дозволу, а шляхом подання декларації до відповідних органів влади. Зробити це буде можливо, незалежно від місцезнаходження та місця провадження діяльності суб’єкта господарювання”, – говориться в урядовому релізі.
Відзначається, що декларації, відповідно до закону, матимуть рівноцінний правовий статус з ліцензіями та дозволами, одержаним за звичайною процедурою у мирний час.
І як виглядає, норми, що пропонуються на період воєнного стану, хочуть залишити і для режиму надзвичайного стану (текст проекта закону на момент публікації цієї новини на сайті Кабміну не оприлюднений).
Повідомляється, що згідно проекту закону декларацію можна буде подати через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) або онлайн -через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал “Дія”.
“Важливо зазначити, що дозволи чи ліцензії, дія яких завершується, автоматично продовжуватимуться на час воєнного стану та ще 3 місяці після його завершення.
Також на післявоєнний час відтерміновується необхідність подання звітів та повідомлень, пов’язаних з дозвільними процедурами”, – повідомляють у Кабміні.
Там уточнюють, що наразі в Україні уже переведено на декларативний принцип 48 дозволів, 19 ліцензій, близько 500 інших публічних послуг для бізнесу: “Таким чином створюються максимально зручні умови для ведення бізнесу. Це допоможе підприємцям відновити роботу, що була призупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне.
Як інформувала KВ, на засіданні 26 квітня Кабінет міністрів змінив порядок обчислення середньої заробітної плати, врахувавши особливості воєнного часу – щоб, як твердять в уряді, коректно обчислювати середню зарплату на підприємствах, які внаслідок бойових дій працюють не постійно.
Читайте: Середню зарплату під час війни обчислюватимуть не так, як у мирний час
Фото: Інтерфакс-Україна