В Києві забудовники почали знищення заказника “Деснянські луки”, – КЕКЦ

В Києві забудовники почали знищення заказника “Деснянські луки”, - КЕКЦ

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), проводячи перевірку заповідного режиму заказника “Деснянські луки”, виявив на території заказника незаконну забудову та знищення частини природного шару заказника та кущів на площі біля 3 га важной технікою. Як зазначають в КЕКЦ, на території заказника вже проривається котлован и прокладаються труби. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення на сторінці в Фейсбук КЕКЦ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Як зазначають в КЕКЦ, ландшафтний заказник місцевого значення “Деснянські луки” був створений в Деснянському районі Києва для охорони заплави р. Дніпро рішенням Київради 28 липня 2020 року № 97/9176 на площі 322 га за матеріалами КЕКЦ. На КЕКЦ було покладено зобов’язання взяти під охорону цей заказник. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“На днях, проводячи перевірку заповідного режиму заказника “Деснянські луки”, ми  виявили на території заказника незаконну забудову та знищення частини природного шару заказника та кущів на площі біля 3 га важной технікою. Там проривається котлован и прокладаються труби”, – зазначив директор КЕКЦ Володимир Борейко. 


Борейко зазначає, що все це є грубим порушення закону “Про природно-заповідний  фонд України” та Кримінального кодексу України.


“З приводу цього факту ми звернулися до Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора України, а також у Відділ екологічних порушень Київського міського управління поліції. В минулому році КЕКЦ зупинив знищення київського заказника “Урочище Церковщина”, зупинив незаконне кронування пам’ятки природи ”Ясени Тотлебена”, а також виграв суди проти рейдерів, які хочуть ліквідувати київський заказник “Троещинські луки”, а також заказник “Урочище Унава” під Фастовом  щоб почати там забудову. Також КЕКЦ почав суд проти забудови заповідної Лисої гори в Києві”, – додав Борейко. 


Нагадаємо, КЕКЦ подав позов до суду на Київську міську раду на захист Лисої гори. Як відомо, Лиса гора має подвійний заповідний захист – як регіональний ландшафтний парк та як пам’ятка містобудування – об’єкт культурної спадщини національного значення.Там мешкає біля 20 червонокнижних видів рослин та тварин, а також ще є пам’ятка культури Трипільського періоду. Екологи у суді хочуть довести, що Київрада прийняла незаконне рішення про розташування Національного військового меморіального кладовища на території урочища.


Читайте: КЕКЦ подав позов до суду на Київраду, щоб захистити Лису гору

Фото: КЕКЦ

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4