Вадим Рабінович отримав від ДБР підозру у держзраді

Вадим Рабінович отримав від ДБР підозру у держзраді

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у державній зраді колишньому народному депутату Верховної Ради (ВР) від забороненої політичної партії “ОПЗЖ” Вадиму Рабіновичу (на фото).

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби ДБР. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомляють в ДБР, депутат розповсюджував серед населення та політичного керівництва країн Європейського Союзу антиукраїнську пропагандистську інформацію.


“Вадим Рабінович у своїх численних виступах та інтерв’ю оприлюднював маніпулятивні висловлювання, що несли шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній, економічній та інформаційній безпеці України. Його пропагандистська діяльність допомагала керівництву російської федерації досягати своїх військово-політичних цілей та забезпечувала рф ідеологічну допомогу в проведенні підривної діяльності проти України”, – повідомляють в ДБР. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Рабіновичу повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Повідомлення про підозру здійснено шляхом скерування відповідного запиту про міжнародну правову допомогу до Держави Ізраїль.


Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. За інформацією слідства, наразі він переховується за кордоном.


Нагадаємо, Вадим Рабінович у 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа – За життя” номером 2 у списку як член партії. Співголова однойменної фракції. Після початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну 14 квітня 2022 року, під час закритого пленарного засідання ВР було оголошено рішення про припинення існування фракції “Опозиційна платформа – За життя” в парламенті. 3 листопада 2022 року Рада підтримала дві постанови, якими достроково припинила повноваження народних депутатів від забороненої в Україні партії “Опозиційна платформа – За життя” Вадима Рабіновича та Ігоря Васильківського. 


Читайте: Фракція ОПЗЖ призупинила роботу у Верховній Раді 


У квітні того ж року, було створено депутатську групу “Платформа за життя та мир”. До неї увійшли більшість депутатів, які складали розпущену фракцію ОПЗЖ, а очолив нову групу Юрій Бойко. 15 вересня суд остаточно заборонив “ОПЗЖ”. Шостого вересня суд остаточно заборонив “Партію Шарія”. Всього в Україні заборонені 12 проросійських партій.


Читайте: У Верховній Раді створено депутатську групу “Платформа за життя та мир” на чолі з Бойко  


У лютому 2023 року спікер ВР Руслан Стефанчук отримав чергове звернення про розгляд проекту постанови ВР №7694 про позбавлення мандатів парламентарів, обраних від “ОПЗЖ”, а також урядового законопроекту №7476 про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій. Раніше про включення цих законопроектів до порядку денного ВР до спікера Ради звернувся Президент Володимир Зеленський – на виконання відповідної петиції.


Читайте: Стефанчук продовжує захищати адептів “русского мира” в Верховній Раді 

Фото: відкриті джерела 

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4