Володимир Кравець: платіжки не можуть зростати швидше доходів громадян

Володимир Кравець: платіжки не можуть зростати швидше доходів громадян

Фракція ОПЗЖ у Київраді підтримала звернення до Президента, Верховної Ради  та Кабінету Міністрів щодо неприпустимості підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Депутати назвали такі рішення влади неприйнятними. Особливо на  тлi епiдемічної та складної економічної ситуації в країні, суттєвого зменшення  рівня доходів населення.

Як зазначив перший заступник голови Постійної комісії Київради з питань архітектури та будівництва Володимир Кравець,  нові тарифи призведуть до перевищення сум в платіжках над прожитковим мінімумом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Часто згадують Німеччину або Австрію, нібито там люди можуть платити за комунальні послуги по 200-300 євро. По-перше, частка ресурсів, як-то електроенергія, газ або вода, становить не більше 50%  цієї суми. Решту грошей сплачують за обслуговування будинку, озеленення території, освітлення тощо. По-друге, мінімальна заробітна плата в Німеччині  понад 1500 євро. Проте влада вважає, що навіть такої суми недостатньо.  Так люди з мінімальними заробітками звільняються від сплати податку на доходи. Отже, фактично, німець з “мінімалкою” платить за комуналку не більше 15% свого доходу”, – сказав він.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

В Україні прожитковий мінімум з 1 січня 2021 р. становить 2 189 грн, а середня оплата по рахунках у зимовий період за новими тарифами – понад 3 000 гривень. “Парадокс, що українець та німець мають сплатити майже однакову суму за ресурси. І це попри різницю між 1500 євро та 66 евро у наших громадян”, – зазначив політик. 

Фракція ОПЗЖ підтримала звернення до Президента,  Верховної Ради та Кабміну про неприпустимість підвищення тарифів. ” Тарифи мають відповідати реальному рівню доходів населення, а питання їх зміни має бути під мораторієм не лише цього опалювального сезону, а до моменту відновлення економіки та зростання реальних доходів людей. Платіжки не можуть зростати швидше доходів людей”, – наголосив  Володимир Кравець.

Нагадаємо, Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію в 90 коп./кВт.год для населення на перші 100 кВт.год та встановив з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год. Також із 1 січня в Україні зросли тарифи на тепло, газ та його транспортування.

Після масштабних акцій протесту, Уряд  пішов на деякі поступки і встановив граничний розмір ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за куб.м та граничний тариф на розподіл газу 1,79 грн за кубометр. Але рішення прийнято лише до кінця опалювального сезону.

Рішення про повернення пільгових перших 100 кВт.год прийнято не було.


Фото: KV

КиевVласть

Автор:
Олексій Алтинов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4