ВР дозволила звільняти з військової служби тих, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти на війні

ВР дозволила звільняти з військової служби тих, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти на війні

Верховна Рада (ВР) прийняла в другому читанні та в цілому законопроект, що розширює підстави для звільнення мобілізованих та контрактників з військової служби. Йдеться про військовослужбовців, якщо їхні близькі родичі загинули чи зникли безвісти в період воєнного стану.

Про прийняття проекту закону KВ стало відомо з картки відповідного законопроекту на сайті ВР.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законопроект №8009 “Про внесення змін до статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо розширення підстав звільнення з військової служби деяких категорій громадян в період воєнного стану” у другому читанні та в цілому підтримав на засіданні Ради 3 травня 2023 року 291 народний депутат.

“Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування”, – сказано в прикінцевих положеннях документу, який готується на підпис президента Володимира Зеленського.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Проект закону встановлює, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставах, додатково до існуючих, таких: 

  • “якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану”.

Те саме стосується і контрактників.

Автори законопроекту (Юлія Яцик, фракція “Слуга народу”, та інші) пояснюють необхідність такої нової норми тим, що вона обґрунтована сильним душевним хвилюванням, болем та іншими складними життєвими обставинами з якими стикаються особи, яким довелося в умовах жорстокої агресії проти України втратити когось із близьких родичів. 

Тим більше, що цивільні українці, які втратили близьких родичів на війні, вже мають право на відстрочку від призову з тих же міркувань.

Читайте: Тих, чиї близькі родичі загинули на війні, не мобілізовуватимуть – ВР прийняла закон

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Banner
QlU7mDx4