Втрачено головну засаду децентралізації – добровільність об’єднання, – Ярослав Москаленко

Втрачено головну засаду децентралізації – добровільність об’єднання, - Ярослав Москаленко

Частина об’єднаних територіальних громад України пройшла примусовий шлях об’єднання. Чимало бідних населених пунктів на цьому етапі були об’єднані із бідними, поза адміністративною чи бюджетною логікою. Через що їм у найближчий час доведеться зіткнутися із дефіцитом бюджетів.


Про це KV розповів голова Київської обласної організації політичної партії “За Майбутнє”, народний депутат України 8-го скликання Ярослав Москаленко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 


“Втрачено головну засаду децентралізації – добровільність об‘єднання. Багато ОТГ по країні створено саме через примус, без будь-якої бюджетної, чи адміністративної логіки. Вийшло, що багато бідних громад об’єдналися із бідними, багаті – з багатими. Тож, велика кількість ОТГ тепер отримає ще більший дефіцит бюджетів”, – каже він.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм


За його словами, з місцевих бюджетів забрали багато статей доходу: частину податків із акцизів, пайовий внесок, також скоротили на 2,6 мільярди гривень фінансування Фонду регіонального розвитку, зупинили фінансування субвенції у 2 мільярди гривень на підтримку розвитку ОТГ і при цьому відповідальність за утримання освітніх та медичних закладів, навіть у розпал пандемії, тепер лежить цілковито на їхніх плечах.


“З чим глобально зіштовхнеться місцеве самоврядування після виборів. Через дефіцит бюджетних коштів місцеві громади будуть вимушені закривати лікарні та школи, “підвішувати” недофінансований ремонт доріг та іншої інфраструктури. А політикам загальнонаціонального рівня буде зручно піаритися та влаштовувати “публічні шмагання”, перекладаючи свою відповідальність на місця”, – закінчив він.


Нагадаємо, як раніше писала KV, Київська обласна організація “Політична партія “ЗА Майбутнє”” провела загальні збори, на яких більшість обрала головою Ярослава Москаленка. Під час своєї парламентської діяльності виступав за збереження пільг постраждалих від Чорнобильської катастрофи, за продовження мораторію на продаж землі, проти розвитку кредитної співпраці з МВФ. Наполягав на створенні законодавчої бази, що забезпечить умови для розвитку українського виробництва і не допустить перетворення України на сировинний придаток розвинених країн.


Читайте: Децентралізація, дефіцити місцевих бюджетів та колапс медицини. Що їх об’єднує


Фото: з відкритих джерел

КиевVласть

Автор:
Вікторія Білоус
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачали Нові Петрівці
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачали Нові Петрівці
09:00 У березні 2025 року бюджетні витрати Нових Петрівців — центру Петрівської сільської громади — сягнули 2,77 млн гривень. Найбільший акцент там зробили на…
Є відкритий діалог з Урядом щодо соціального орендного житла в Україні, — комерційна директорка “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська
Є відкритий діалог з Урядом щодо соціального орендного житла в Україні, — комерційна директорка “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська
17:48 З початком повномасштабної війни в Україні зросла потреба в житлі для внутрішньопереміщених осіб. За словами експертів, державна програма іпотечного кредитування “єОселя” вирішує цю…
“Замітання слідів”: у Київраді збираються забирати в орендарів землю, надану за “туалетною схемою”
“Замітання слідів”: у Київраді збираються забирати в орендарів землю, надану за “туалетною схемою”
09:00 Столична влада у контексті скандалів щодо махінацій з комунальною землею починає поступово “замітати сліди” – зокрема, шляхом ухвалення рішень щодо скасування сумнівних землевідводів.…
Banner
QlU7mDx4