Як “намацати” реформи в своїй кишені: Цикл досліджень про лібералізм як джерело добробуту в сучасному світі

Як “намацати” реформи в своїй кишені: Цикл досліджень про лібералізм як джерело добробуту в сучасному світі

Ділове видання Mind започаткувало серію публікацій про взаємозв’язок між ліберальними реформами та добробутом громадян.

“Ми поставили за мету зібрати докупи всі інструменти, які в сучасному світі довели свою дієвість щодо реального поліпшення добробуту населення в короткостроковій перспективі”, – розповів KV керівник проєкту Дмитро Рибаков.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Заплановано декілька публікацій, які на підставі статистичних даних та кейсів низки країн викладатимуть приклади реформ, здатних генерувати зростання добробуту загалом по країні, а не лише певного кола осіб, наближених до державних активів чи монополій.

“Ми послідовно окреслимо пул основних заходів, які на матеріалі розглянутих нами кейсів реально позначалися на гаманцях людей в окремих країнах впродовж останніх двох-трьох десятиліть”, – зазначив співатор проєкту дослідник Київської школи економіки Павло Яворський.

Читайте: Обязательное условие победы: честность, которую можно измерить

 Перша публікація розкриває феномен трансформації у сфері загальної освіти в країнах-лідерах економічного розвитку. Автори провели кореляцію між запровадженням освітніх інновацій і системною підтримкою освітніх реформ урядами окремих країн – з одного боку, та поліпшенням інвестиційного клімату, розширенням національного ринку праці та, зрештою, зростанням добробуту населення в цих країнах – з іншого.

Друга запланована в квітні публікація представить аналіз типологічно близьких до України країн та перебігу в них реформ фінансово-економічного сектору. Насамперед – дерегуляція, детінізація, зменшення ваги держави як гравця комерційного ринку та спрощення податкового адміністрування.

 Третя охоплюватиме прямий та опосередкований зв’язок між захистом громадянських цінностей та ліберальних свобод із відповідним зростанням соціально-економічного комфорту в країнах розвинутої демократії – тих, що слугують своєрідним “бенчмарком” для України.

Проєкт реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Автори наголошують на граничній потребі публічної дискусії з метою залучення до обговорення дорожньої карти українських реформ якомога ширшої верстви ділової та соціально-активної аудиторії.

фото: Shutterstock

Автор:
Алексей Ветров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4