Збільшення використання штучного інтелекту та машинного навчання, впровадження технології 5G, розвиток розумної інфраструктури та інфраструктури для електромобілів – це найближче мабутнє, що чекає прогресивні smart-міста світу.
Такого висновку, як передає кореспондент KV, дійшли провідні експерти з інновацій, що зібралися 8 жовтня на Kyiv Smart City Forum для обговорення тенденцій Smart City – 2021. Хедлайнером форуму стала Ренді Цукерберг.
- Збільшення використання штучного інтелекту та машинного навчання. Зараз вони прокладають шлях до розумних міст, спрямованих на автоматизацію та вдосконалення процесів.
- Швидше підключення для всіх. Технологія 5G – це остання тенденція в галузі мережевих та комунікаційних технологій.
- Блокчейн-безпека. Ринок розробки застосунків IoT змушений зосередити свою увагу на безпеці, оскільки виникають складні проблеми у безпековій сфері.
- Аналітика стане конкурентною перевагою. Аналіз даних для кращого планування.
- Безпека у місті. Безпека та захист є ключовими елементами розвитку будь-якого нового міста. Тенденцією, яка буде домінувати в цій галузі, є використання пристроїв IoT та ІКТ для допомоги владі у підтримці безпеки та захисту в розумному місті.
- Розвиток розумної інфраструктури. Місія “Розумне місто” спрямована на здійснення операцій за допомогою пристроїв IoT та ІКТ. Для оптимізованої роботи архітекторам міст слід дотримуватися тенденції розумного будівництва.
- Розширення інфраструктури для електромобілів. На сьогодні транспортний сегмент відстає у своїх зусиллях по декарбонізації міст та зменшенню забруднення, але прогрес швидко пришвидшується.
“Україну чекають інновації у ключових галузях. Розвиток телемедицини з використанням датчиків, які будуть аналізувати стан здоров’я, Використання штучного інтелекту й блокчейну у всіх сферах життя: безпілотний транспорт, поведінкова аналітика, використання 5G для онлайн-стріму потоків на вулицях і у приміщеннях, а також моделювання навчання під потреби учнів та максимальне використання датчиків у нашому повсякденному житті для розвитку розумних міст”, – прокоментував Юрій Назаров, експерт зі smart city-технологій, ГО “СМАРТ СІТІ ХАБ”
“Ми хочемо за три роки побудувати найзручнішу державу в Європі з точки зору взаємодії людини й бізнесу з державою. Для цього треба відцифрувати усі державні послуги, навчити людей базовій цифровій грамотності й покрити країну інтернет-інфраструктурою”, – вважає Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України.
За словами Ренді Цукерберг, засновниці та генеральної директорки компанії Zuckerberg Media, криза підштовхнула світ до змін:“Дуже багато галузей не мали необхідності змінюватися. Вони працювали по інерції. А тут раптом ми повинні оновлюватися. Тепер можна охопити своїм бізнесом тисячі людей, не виходячи з дому. Ми маємо зрозуміти, що у майбутньому працевлаштування буде гібридним, все більше людей працюватимуть віддалено”, – вважає Цукерберг.
Чарльз Рід Андерсон, засновник, CRA & Associates, член консультативної ради GO SMART, старший радник IoT, McKinsey & Company (Сінгапур) додає:
“Нам потрібно бути готовими до наступних хвиль COVID, і, скоріше за все, нам доведеться звикати до того, що нові технології відстежують наше пересування й контакти. Це буде додатковою хвилею інновацій, і ми змушені це робити, щоб убезпечити всіх та кожного. Наступні 20 місяців будуть божевільними, але це створить фантастичні додаткові можливості”.
Нагадаємо, у Києві вп’яте пройшов Міжнародний форум Kyiv Smart City Forum. Цього разу через обмеження, пов’язані з пандемією, захід уперше відбувся в онлайн-форматі. Це дозволило залучити вдвічі більше учасників, ніж минулого року – кількість глядачів досягла 10 тисяч- Хедлайнером Kyiv Smart City Forum 2020 стала засновниця Facebook Live Ренді Цукерберг.
Читайте: Ренді Цукерберг: “Пандемія – не тільки криза, але й безмежні можливості”
Фото: пресс-служба форума