До початку повномасштабного вторгнення на ринку нерухомості було чимало так званих “спекулятивних угод” – коли житло купували не для власного проживання, а під оренду чи перепродаж. З 24 лютого тенденція змінилась: тепер переважна більшість угод це квартири для власного проживання.
Про це KВ стало відомо з інтерв’ю з комерційною директоркою “Інтергал-Буд” Анною Лаєвською.
“До війни десь 40% угод — це були так звані “спекулятивні угоди”. Тобто, купівлі під оренду, або з метою майбутнього перепродажу. Зараз ситуація інша: майже 90% угод — це купівля житла для себе. Спекулятивний попит скоротився”. – розповіла Лаєвська.
Як додає експерт, така тенденція триватиме протягом 2024 року. Зберігатиметься також попит на готове житло. Девелопери заявляють про готовність будувати нові об’єкти, аби забезпечити інтереси усіх верств населення.
“Я думаю, що тренд стосовно попиту на готове житло продовжиться, як і тенденція до зменшення спекулянтів на ринку. Наступного року, точно знаю, що у нас і в колег по ринку вже заплановане будівництво нових комплексів, ціни будуть зростати. Ми розуміємо, що після перемоги, на яку ми дуже скоро очікуємо, попит на житло буде шаленим. На жаль, величезна кількість людей залишилася без житла, значна кількість об’єктів зруйновані”, – додала Анна Лаєвська.
Як раніше писала KВ, 2023 став роком певного відновлення й адаптації до нових умов столичного ринку нерухомості. Чимало київських будкомпаній поновили роботи на об’єктах та очікують, що іпотечні програми стануть драйвером продажів. БК “Інтергал-буд” – серед тих, хто відновив роботи майже на всіх своїх майданчиках і запустив партнерську іпотечну програму. Які прогнози для ринку на 2024 рік та чи очікувати киянам на дефіцит збудованого житла, KВ розповіла комерційна директорка “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська.
Фото: Євген Лоюк