З Іспанії екстрадували забудовника Войцеховського, який ошукав інвесторів 42 новобудов Києва

З Іспанії екстрадували забудовника Войцеховського, який ошукав інвесторів 42 новобудов Києва

З Іспанії до України екстрадували скандального столичного забудовника Анатолія Войцеховського, який перебував у розшуку з травня 2020 року. Він підозрюється у тому, що з 2012 року організував зведення багатоповерхівок на самовільно зайнятих ділянках та незаконному знесенні державної нерухомості. Значну кількість об’єктів так і не добудували,  за даними правоохоронців було ошукано інвесторів 42 новобудов.

Про передачу втікача, як передаєКВ, йдеться в повідомленні Офісу Генерального прокурора та інформації Нацполіції України.

За даними Офісу Генпрокуратури, підозрюваного затримали на території Іспанії. 18 березня 2025 року у міжнародному пункті пропуску “Краківець-Корчова” Львівської області його передали українським правоохоронцям.

“Екстрадований перебував у розшуку з травня 2020 року. В Україні він підозрюється у тому, що у 2012 році організував вчинення директором підконтрольного йому підприємства та іншими особами розтрати чужого майна, яке було їм ввірене. Наразі стосовно них здійснюється судовий розгляд”, – йдеться в дописі.

Зокрема, зазначили прокурори, йдеться про знесення нежитлової будівлі на вул. Петропавлівській в Києві, яка перебувала на балансі державного підприємства “Державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут інноваційних технологій в енергетиці та енергозбереженні”, засновником якого є Міністерство енергетики та вугільної промисловості (наразі Міністерство енергетики та захисту довкілля України). Натомість на цьому місці було збудовано новий житловий комплекс.

Читайте: ДАБІ через суд вимагає у структури Войцеховського знести ЖК “Науковий” за рахунок забудовника

Як повідомили у Нацполіції, крім того фірми, повʼязані з фігурантом, незаконно будували об’єкти на самовільно зайнятих ділянках без повного пакету дозвільної документації за цінами на 30-40% нижче ринкових. Значну кількість будівель так і не добудували, в експлуатацію ввели лише декілька. Таким чином він ошукав інвесторів 42 новобудов Києва. 

Читайте: Спадок Войцеховського: список об’єктів, де краще не купувати квартири та офіси

За цими фактами слідчі поліції розслідували десятки кримінальних проваджень і двічі затримували фігуранта. В обох випадках йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Ці застави він сплатив і втік за кордон.

Наразі переданий правоохоронцям чоловік перебуває в СІЗО, йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 20 млн гривень. За скоєні злочини йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Правоохоронці не уточнюють імені забудовника, та з матеріалів справи стає зрозуміло що йдеться про київського бізнесмена та забудовника Анатолія Войцеховського.

Нагадаємо, 15 липня 2016 року правоохоронці затримали, а 17 липня 2016 року Печерський райсуд Києва заарештував забудовника Анатолія Войцеховського на два місяці. Йому інкримінували ухилення від сплати податків на 12,5 млн гривень та створення організованого злочинного угруповання з метою захоплення землі та присвоєння коштів інвесторів у 2004-2016 роках.

27 липня 2016 року за Войцеховського було внесено заставу у розмірі 14 млн гривень. А 14 серпня того ж 2016 року стало відомо що Войцеховський втік за кордон.

Читайте: Для легалізації “будинків Войцеховського” потрібна політична воля як державної, так і міської влади

Фото: ОГП

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
09:00 Департамент екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації (КОДА) у 2024 році значно збільшив кількість відмов в наданні дозволів на викиди забруднюючих речовин в…
“Екопарк Осокорки” чи ЖК “H2O”: столичні активісти вчергове виграли судовий спір у компаній Молчанової
“Екопарк Осокорки” чи ЖК “H2O”: столичні активісти вчергове виграли судовий спір у компаній Молчанової
09:00 Столичні активісти продовжують боротьбу за недопущення будівництва ЖК “H2O” (колишній комплекс “Патріотика на озерах” від банку “Аркада”) і створення на цій території “Екопарку…
Мільйони на системах відеоспостереження: БЕБ продовжує розслідувати закупівлі столичного КП “Інформатика”
Мільйони на системах відеоспостереження: БЕБ продовжує розслідувати закупівлі столичного КП “Інформатика”
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) розслідує факти можливих розтрати і заволодіння бюджетними коштами службовими особами КП “Інформатика” та низки компаній, які постачали йому різне…
Banner
QlU7mDx4