З Литви екстрадовано ексголову правління ДПЗКУ Вовчука, підозрюваного у завданні мільйонних збитків

З Литви екстрадовано ексголову правління ДПЗКУ Вовчука, підозрюваного у завданні мільйонних збитків

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) домоглися екстрадиції до України колишнього голови правління ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України” (ДПЗКУ) Петра Вовчука (на фото), який підозрюється у завданні понад 60 млн доларів США збитків підприємству. 13 березня його екстрадували з Литви в Україну.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби САП. 


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначають в САП, слідством встановлено, що протягом липня-жовтня 2014 року посадовці державної зернової корпорації, серед яких і голова правління, спільно з представником міжнародного зернотрейдера організували укладення та виконання зовнішньоекономічних контрактів щодо продажу зернової продукції ПАТ “ДПЗКУ” за заниженими цінами підконтрольним підприємствам.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Відповідно до злочинної схеми зерно, що належало державній компанії, через низку суб’єктів господарювання на умовах післяплати було поставлено в Саудівську Аравію. Проте кошти за поставлено зерно так і не були сплачені. Як наслідок державна корпорація зазнала збитків на суму понад 60 млн дол. США”, – йдеться в повідомленні. 


Колишньому голові правління інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 КК України.

В САП додають, що з березня 2017 року підозрюваний перебував в розшуку. Після затримання 31 жовтня 2019 року експосадовець прагнув уникнути відповідальності, зокрема він намагався отримати притулок у Литві, однак отримав відмову. Після рішення про екстрадицію, підозрюваний оскаржував його нібито через небезпеку, спричиненою повномасштабним вторгненням рф. Попри це, через 4 роки судових слухань, особу все ж таки екстрадовано до України.

“Зауважимо, що на сьогодні провадження стосовно радника голови правління ПАТ “ДПЗКУ” та представника міжнародного зернотрейдера наразі перебувають на розгляді в суді. Ще два фігуранти провадження пішли на угоду зі слідством та сплатили завдані ними збитки у сумі 60 тис. дол. США. Крім того у розшуку перебуває ще один підозрюваний у справі”, – підсумовують в САП. 


Зазначимо, що САП не називає фігурантів справи, але з відкритих джерел стає відомо, що з березня 2014 по грудень 2014 року ДПЗКУ очолював Петро Вовчук. 


Нагадаємо, Подільською окружною прокуратурою Києва скеровано до суду справу щодо заволодіння правами на гідротехнічні споруди. Двох адвокатів звинувачують у шахрайському заволодінні спорудами та земельними ділянками у столичному парку “Наталка”, на півострові “Собаче гирло”, на острові “Оболонський” та інших водних об’єктів. Правоохоронці стверджують, що ринкова вартість ділянок становить понад 400 млн гривень.


Читайте: У столиці судитимуть двох адвокатів у справі про заволодіння 16 гідроспорудами та землею вздовж Дніпра

Фото: РБК-Україна

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4