Запали свічку: у Києві проходять заходи до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів

Запали свічку: у Києві проходять заходи до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів

У суботу, 23 листопада, Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу, та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Киян закликають долучитися о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також до всеукраїнської акції “Запали свічку”.

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада. Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України

23 листопада о 16:00 киян закликають долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях, адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті та віри в майбутнє.

У цей день кияни та гості міста зможуть відвідати:

  • Національний музей Голодомору-геноциду та вшанувати пам’ять жертв голодоморів із 14:00 до 19:00.
  • Також о 15:30 біля «Меморіалу жертв Голодомору» (вул. Лаврська, 3) відбудеться молебень за участі ієрархів Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви.

У столичних закладах культури відбудеться низка заходів, присвячених роковинам Голодомору:

23–30 листопада − виставка «Стежини скорботи: голодомори в Україні» в Публічній бібліотеці імені Лесі Українки для дорослих м. Києва;

23 листопада − монохромний перфоманс «Свіча над Дніпром» в Музеї українського грамзапису (культурно-мистецький комплекс «Співоче поле» Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень);

23 листопада – вистава Театральної майстерні ПОГLЯD «SИN» у Центрі технічної та художньої творчості «Печерськ» за оповіданням «Син» Валер’яна Підмогильного;

23 листопада – концерт-тризна «Запали свічку» в Київській опері за участю солістів та оркестру театру;

28 листопада − психологічна зустріч у жіночому колі: «Біла сорочка душі, з небесного льону льоля» в Публічній бібліотеці імені Лесі Українки для дорослих м. Києва;

до 28 листопада – «Ті чорні дні» − виставка-реквієм та участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку» у Спеціалізованій молодіжній бібліотеці м. Києва;

до 28 листопада – показ документального фільму «Сімейний альбом» у закладах КП «Київський культурний кластер»;

до 20 грудня – виставка видань про голод в Україні 1920−1922 рр., Голодомор 1932−1933 рр. і голод 1947 р. в Музеї книги і друкарства України.

Нагадаємо, у грудні 2022 року Європейський парламент засудив дії радянської влади часів Сталіна, які призвели до загибелі мільйонів українців, і закликав усі країни та організації, які ще цього не зробили, наслідувати цей приклад і визнати геноцидом Голодомор геноцидом українців.

Читайте: Європарламент визнав Голодомор геноцидом українців

Як інформувала КВ, 3 жовтня 2024 року Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) одноголосно прийняла резолюцію, яка визнає Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. ПАРЄ також звертає увагу на сучасні дії росії та закликає міжнародну спільноту допомогти Україні в боротьбі з триваючим геноцидом.

Читайте: ПАРЄ визнала Голодомор в Україні геноцидом українського народу

Фото: відкриті джерела

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4