Засідання Київради 12.12.2024 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Засідання Київради 12.12.2024 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Сьогодні, 12 грудня, на 10:00, заплановане чергове засідання Київради. На розгляд депутатського корпусу попередньо винесено 187 проєктів рішень, переважна більшість з яких стосуються питань містобудування та землекористування. Зокрема, міськрада знову може розглянути проєкт рішення щодо поновлення розірваних у 2019 році договорів оренди 5 ділянок на столичних Осокорках, де компанія із орбіти Владислави Молчанової планує звести житловий комплекс. Також народним обранцям знову пропонується затвердити поділ ділянки біля Літературного скверу, де планується житлова забудова. Серед іншого, столична влада сьогодні може ухвалити перелік із майже сотні комунальних приміщень та будівель, які підлягатимуть приватизації. 

Про те, що 12 грудня 2024 року о 10:00 відбудеться позачергове пленарне засідання Київради, КВ стало відомо з анонсу на сайті міськради. 

Засідання традиційно відбувається у будівлі столичної міськради за адресою: вул. Хрещатик, 36, 4 поверх, зал засідань. Пряму трансляцію засідання можна переглянути на офіційному сайті Київради або тут:

Дата, час та місце проведення засідання були затверджені розпорядженням міського голови Києва Віталія Кличка №1133 від 28 листопада 2024 року.

До порядку денного цього пленарного засідання увійшло 187 проєктів рішень, які традиційно згруповані у чотири розділи (“Загальні питання”, “Питання власності та регуляторної політики”, Про питання містобудування та землекористування” і “Про розгляд проєктів рішень Київської міської ради на виконання рішень/постанов судів”), які у свою чергу поділені на десятки підрозділів, зокрема:

  • 44 проєкти рішень щодо затвердження технічних документацій по інвентаризації земель;
  • 24 проєкти рішень щодо передачі земельних ділянок під різні потреби;
  • 19 проєктів рішень щодо питань власності та регуляторної політики;
  • 14 проєктів рішень щодо зміни та присвоєння назв об’єктів міського підпорядкування;
  • 13 проєктів рішень щодо поновлення договорів оренди земельних ділянок тощо.

Так, сьогодні депутатський корпус може затвердити перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації. До нього попередньо увійшли 92 об’єкти загальною площею понад 14 тис. кв.м (такі рішення міськрада ухвалює майже щорічно, окрім, наприклад, 2022 року, коли розпочалася повномасштабна війна. – КВ). Також відповідним проєктом рішення пропонується внести зміни до “попередніх” списків приватизації – відповідно до цих коригувань, серед іншого, з даних переліків з різних причин будуть виключені деякі будівлі та приміщення. 

Читайте: Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році 

Також у порядку денному вистачає і резонансних земельних питань, які й раніше виносилися на розгляд Київради. 

Наприклад, народним обранцям запропоновано ухвалити поділ ділянки на вул. Богдана Хмельницького, 80-Б, яку в столичної громади орендує ТОВ “МЖК “Оболонь”. Відповідним проєктом рішення передбачено, що компанія залишить у своєму користуванні частину цієї землі площею 0,031 га для подальшої житлової забудови, а іншу частину, площею 0,017 га, поверне громаді Києва. Надалі меншу ділянку міська влада планує передати комунальному об’єднання “Київзеленбуд”, після чого її фактично буде “приєднано” до розташованого поруч Літературного скверу (раніше – сквер Чкалова). Як повідомляла КВ, раніше Київрада не змогла затвердити вказаний документ у тому числі через позицію місцевих мешканців, які занепокоєні тим, що сквер фактично може стати прибудинковою територією майбутнього житлового комплексу.

Читайте: Компроміс чи боротьба до останнього: Київрада не змогла вирішити долю Літературного скверу

Крім того, у порядку денному є проєкт рішення щодо поновлення договорів оренди 5 земельних ділянок на житломасиві Осокорки-Центральні (Дарницький район) загальною площею понад 176 га, орендарем яких раніше було ТОВ “Контактбудсервіс”. Йдеться про землю, на яких вказана компанія, що входить до орбіти девелопера “Stolitsa Group” (його фактичним власником є одіозна бізнесвумен Владислава Молчанова), планує звести житловий комплекс “H20” – “видозмінений” проєкт “Патріотики на озерах” від збанкрутілого банку “Аркада”. Орендні угоди були розірвані міськрадою ще в 2019 році – у т.ч. через несплату орендної плати.

Це питання депутатський корпус мав розглянути на пленарному засіданні 21 листопада 2024 року, але тоді було вирішено його перенести. Формально причиною для цього стало порушення процедури розгляду даного проєкту рішення, але, схоже, народні обранці також чекали, як розвиватиметься ситуація навколо однієї з цих ділянок площею 21,8 га, яку “Контактбудсервіс” планує повернути в судовому порядку. Касаційний господарський суд 26 листопада повернув цю справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Нагадаємо, що столична громадськість виступає проти поновлення цих угод, адже вважає, що вказана компанія не виконає умови щодо створення на цій території зеленої зони і натомість усе забудує багатоповерхівками. 

Читайте: Екопарк чи забудова: у Київраді вирішується доля 176 га землі на Осокорках

Як і зазвичай, цей перелік питань є дуже “попереднім”, адже керівництво і депутати Київради полюбляють вносити до порядку денного деякі проєкти рішень вже безпосередньо під час пленарного засідання, а деякі – навпаки виключають. При цьому, станом на вечір 11 грудня на сайті міськради не було опубліковано перелік проєктів рішень, які на розгляд народних обранців виносяться в порядку невідкладності – тобто, за спрощеною процедурою погодження. Разом з тим, нерідко буває, що найбільш важливі та резонансні питання “потрапляють” до сесійної зали саме за цим алгоритмом.

Фото: КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4