Засідання Київради 21.11.2024 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Засідання Київради 21.11.2024 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Сьогодні, 21 листопада, на 10:00, заплановане чергове засідання Київради. На розгляд депутатського корпусу попередньо винесено 288 проєктів рішень, переважна більшість з яких стосуються питань містобудування та землекористування. Зокрема, міськрада може погодити поновлення розірваних у 2019 році договорів оренди 5 ділянок на столичних Осокорках, де компанія із орбіти Владислави Молчанової планує звести житловий комплекс. Також народні обранці можуть затвердити нову програму забезпечення житлом громадян, внести зміни до діючої програми реалізації містобудівної політики, відкоригувати положення про т.зв. “револьверний фонд” тощо.

Про те, що 21 листопада 2024 року о 10:00 відбудеться позачергове пленарне засідання Київради, КВ стало відомо з анонсу на сайті міськради. 

Засідання традиційно відбувається у будівлі столичної міськради за адресою: вул. Хрещатик, 36, 4 поверх, зал засідань. Пряму трансляцію засідання можна переглянути на офіційному сайті Київради або тут:

Дата, час та місце проведення засідання були затверджені розпорядженням міського голови Києва Віталія Кличка №1070 від 11 листопада 2024 року.

До порядку денного цього пленарного засідання увійшло 288 проєктів рішень. Вони вже традиційно згруповані у чотири розділи (“Загальні питання”, “Питання власності”, “Питання містобудування та землекористування” та “Проєкти рішень на виконання рішень та постанов судів”), які у свою чергу поділені на десятки підрозділів, зокрема:

  • 66 проєктів рішень щодо передачі земельних ділянок громадянам для різних потреб;
  • 40 проєктів рішень щодо питань власності та регуляторної політики;
  • 37 проєктів рішень щодо передачі ділянок в оренду компаніям для різних потреб;
  • 18 проєктів рішень щодо питань безпосереднього здійснення територіальною громадою Києва місцевого самоврядування;
  • 15 проєктів рішень щодо дозволу на розроблення проєктів землеустрою для відведення ділянок під різні потреби.

Серед іншого, сьогодні Київрада може затвердити нову Міську цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. Згідно з нею міська влада планує будувати та закуповувати житло для різних соціально незахищених верств населення (дітей-сиріт, внутрішньо переміщених осіб тощо) та учасників бойових дій, надавати фінансово-кредитну підтримку молоді на придбання житла, фінансувати відновлення у Києві житла, яке постраждало в результаті надзвичайних ситуацій, тощо. Усього на реалізацію даної програми планується направити 13,4 млрд гривень (з яких 12,3 млрд – з міського бюджету), що більш ніж у два рази більше обсягів фінансування, передбачених чинною редакцією аналогічної програми, яка розрахована на період 2022-2024 років (6,4 млрд гривень).

Читайте: Київрада докинула підлеглим Непопа півмільярда гривень на придбання квартир

Крім того, на розгляд народних обранців винесено проєкт рішення щодо внесення змін до рішення Київради №2747/2788 від 07 жовтня 2021 року “Про створення комунального підприємства «Фонд модернізації та розвитку житлового фонду Києва”. Відповідно до цих коригувань, керівництво столиці може дозволити київським ОСББ і ЖБК отримувати з міського бюджету кошти на заміну та модернізацію систем відновлюваної енергетики та придбання генераторів. Нагадаємо, що йдеться про т.зв. “револьверний фонд”, у якому управителі столичних багатоповерхівок можуть брати фінансові ресурси на капітальні ремонти і модернізацію.

Читайте: Нові умови кредитів та вимоги до підрядників: Київрада “переписала” Положення про “револьверний фонд”

Також сьогодні столична влада планує затвердити зміни до Міської цільової програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки (прийнята Київрадою у грудні 2023 року). Згідно з ними, загальний кошторис цієї програми може бути збільшено більш ніж у 2,5 рази – з 66,5 млн до 172 млн гривень. Заявлено, що це потрібно для того, щоб освоїти більше коштів на оновленні містобудівної документації міста – нагадаємо, що у квітні 2024-го депутатський корпус офіційно погодив відмову від розробки “нового” Генплану Києва і дав старт роботам над внесенню змін до нього.

Читайте: Київрада винесла “виправдувальний вирок” своїй містобудівній політиці

Вистачає в порядку денному і резонансних земельних питань. Зокрема, міськрада може поновити ТОВ “Контактбудсервіс” договори оренди 5 земельних ділянок на житломасиві Осокорки-Центральні (Дарницький район) загальною площею понад 176 га. Йдеться про землю, на яких вказана компанія, що входить до орбіти девелопера “Stolitsa Group” (його фактичним власником є одіозна бізнесвумен Владислава Молчанова), планує звести житловий комплекс “H20” – “видозмінений” проєкт “Патріотики на озерах” від збанкрутілого банку “Аркада”. Орендні угоди були розірвані міськрадою ще в 2019 році – у т.ч. через несплату орендної плати.

Проєктом рішення щодо поновлення договорів передбачено, що забудовник повинен забезпечити створення на цій землі рекреаційної зони та загальним доступом киян до неї, а також зберегти водне дзеркало озера Небреж і облаштувати пляж на ньому. Наразі столична громадськість не вірить, що це буде зроблено, і вважає, що “Контактбудсервіс” усе забудує багатоповерхівками. Крім того, окремі активісти обурені тим, що міська влада не стала чекати рішення судової справи, в рамках якої забудовник оскаржує розірвання орендних договорів.

Читайте: “Договірняк під час війни”: ДІАМ ввела в експлуатацію першу з недобудів “Аркади”

Як і зазвичай, цей перелік питань є дуже “попереднім”, адже керівництво і депутати Київради полюбляють вносити до порядку денного деякі проєкти рішень вже безпосередньо під час пленарного засідання, а деякі – навпаки виключають. При цьому, станом на вечір 20 листопала на сайті міськради не було опубліковано перелік проєктів рішень, які на розгляд народних обранців виносяться в порядку невідкладності – тобто, за спрощеною процедурою погодження. Разом з тим, нерідко буває, що найбільш важливі та резонансні питання “потрапляють” до сесійної зали саме за цим алгоритмом.

Фото: КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4