Президент України Володимир Зеленський підписав зміни до Закону № 2923-IX, яким регулюється порядок виплати компенсацій громадянам, житло яких було пошкоджене або зруйноване в результаті російської агресії. Згідно внесених змін, українці, які зробили ремонт пошкодженого майна за власний кошт зможуть отримати компенсації за програмою єВідновлення.
Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Як йдеться у повідомленні пресслужби, основною метою змін до закону № 2923-IX“Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України” є розширення форм компенсації за програмою єВідновлення.
“Відтепер її зможуть отримати українці, які зробили ремонт за власний кошт”, – запевнили у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Зазначається, що це буде третій етап комплексної програми відновлення житла, який розпочнеться з 1 січня 2024 року.
“Запуск третього етапу планували давно з огляду на відповідні запити від громадян, які зробили ремонт самотужки. Адже вони так само претендують і мають право на державну компенсацію”, – підкреслили у пресслужбі Міністерства.
Також додали, що перший етап передбачав ремонти пошкоджених будинків вартістю до 200 тисяч гривень. Під час другого можна було отримати компенсацію за повністю знищене житло.
Нагадаємо, у травні 2023 року Кабінет міністрів виділив 4,4 мільярда гривень на програму єВідновлення з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Програма передбачає, що громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла.
Як інформувала KВ, минулого місяця начальник Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Руслан Кравченко заявив, що на Київщині в рамках першого етапу програми єВідновлення було ухвалено майже 4,2 тис. позитивних рішень на суму понад 377 млн гривень. У рамках програми Уряду по компенсації за знищене житло безготівковими сертифікатами було прийнято рішення на суму понад 52 млн гривень.
Читайте: Спецкомісія КОВА перевірила відбудову школи та дитсадка у Броварському районі, – Руслан Кравченко
Фото: Челайн