Про це як стало відомо КВ, повідомляє Укрінформ.
Німецький політик зауважив, що протягом наступних «тижнів і місяців» не повинно бути якихось окремих мирних ініціатив з Європи, треба, щоб це була загальноєвропейська думка.
«Йдеться не лише про Європейський Союз. У мене є пропозиція утворити Контактну групу з Німеччини, Франції, Польщі, Великої Британії – чотирьох великих країн Європи і НАТО, щоб вони обмінялися думками (щодо завершення війни проти України – ред.), і таким чином розвивати разом із Сполученими Штатами загальне бачення. Я думаю, що нам з вами слід було б обговорити, як ви сприймаєте таку ідею», – сказав Мерц.
Реагуючи на цю пропозицію, Зеленський звернув увагу на те, «як цікаво перетинаються думки».
«Вашу пропозицію щодо створення Контактної групи я підтримую. Якщо чесно, ми вже (її) організували. Ті країни, які ви назвали, вже є, ми розраховуємо ще на Данію як представника нордік-групи. Ми на них усіх розраховуємо, просто саме Данія могла б представляти нордік-команду. Таку зустріч ми хочемо провести вже у грудні. Бачите, у нас уже співпадає багато думок», – сказав Президент.
«Україна збирає ключових європейських партнерів, які, разом зі США, здатні забезпечити максимальне посилення нашої держави. Остаточний перелік учасників ще формується, але це країни, які мають «далекобійні» спроможності, країни, які роблять найбільші інвестиції в українське виробництво зброї, та країни, від яких залежить наше майбутнє у НАТО», – сказав він.
За словами Никифорова, влада у грудні планує провести зустріч «для координації, вироблення спільної позиції, гарантування того, щоб бути сильною за будь-якого розвитку подій, як на переговорах, так і на полі бою».
Як повідомляють ЗМІ, заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква, виступаючи під час опитування “Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства”, здійсненого на замовлення Центру “Нова Європа” нагадав, що Зеленський розповів про створення нової Контактної групи, а також анонсував перше її засідання на рівні декількох європейських партнерів в грудні.
“Одним з питань такої зустрічі, одним з питань порядку денного, буде безумовно і питання, про яке ми з вами говоримо, отримання заявки на членство, і питання гарантії безпеки для України до моменту вступу до НАТО, поряд і іншими питаннями, питаннями військової підтримки України”,” – розповів Жовква.
За його словами, ці питання порушувалися також в ході нещодавньої зустрічі президента України з президентом Франції Еммануелем Макроном і новообраним президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом.
Читайте: Від початку повномасштабної війни Україна на полі бою втратила 43 тисячі воїнів, – Зеленський