У Подільському районі Києва на вулиці Боричів Тік облаштують сквер на честь Ґолди Меїр, де центральним елементом стане декоративна стіна з її цитатами на поверхні єрусалимського вапняку. Проєкт, розроблений міжнародною командою архітекторів, фінансує Федерація єврейських громад України.
Про це, як передає КВ, повідомило видання “Хмарочос”, посилаючись на благодійний фонд “Якщо не зараз, то коли”.
У Подільському районі Києва, біля будинків 17, 19 та 21 на вулиці Боричів Тік, облаштують сквер на честь Ґолди Меїр, однієї із засновниць Ізраїльської держави.
Як зазначається у повідомленні, ділянка довгий час перебувала в оренді посольства росії, яке мало намір збудувати там об’єкт. Проте, у 2014 році договір оренди розірвали, і територія повернулася в комунальну власність.
У 2023 році Київська міська рада надала ділянці статус скверу, присвятивши його пам’яті Ґолди Меїр з нагоди 125-річчя діячки, однієї із засновниць Ізраїльської держави
“Оплатити облаштування скверу взялася Федерація єврейських громад України. Як повідомляється на сторінці благодійного фонду «Якщо не зараз, то коли», для проєкту було об’єднано зусилля кількох архітектурних бюро — двох українських, німецького та іспанського, які розробили декілька концепцій. Днями на засіданні Департаменту культурної спадщини презентували обрану”, – йдеться у повідомленні.
Головним елементом скверу стане декоративна стіна, яка також підсилюватиме схил. На поверхні єрусалимського вапняку планують вигравіювати цитати Ґолди Меїр.
Уздовж стіни розмістять двосторонню лаву: з одного боку відвідувачі зможуть бачити цитати Меїр, а інший бік буде звернений до площі, яку вимостять гранітною плиткою з різними варіантами обробки каменю.
У центрі площі висадять липу, а позаду ділянки розташують ще кілька дерев. Освітлення скверу зроблять м’яким і рівномірним: світильники розмістять уздовж стіни, у нішах, під лавкою та під центральним деревом, а також підсвітять дерева в задній частині скверу.
Нагадаємо, 8 лютого 2024 року Київська міська рада (КМР) на черговому засіданні найменувала або змінила назви десяти об’єктів у рамках дерусифікації. Зокрема, у столиці один зі скверів на Подолі (який раніше взагалі нікому не був присвячений) назвали на честь Голди Меїр, яка народилася в Києві в останній чверті ХІХ століття, а в ХХ столітті стала всесвітньо відомою політикинею – однією з засновниць держави Ізраїль.
Читайте: У столиці безіменний сквер назвали на честь народженої в Києві ізраїльської політикині Голди Меїр
Фото: Благодійний фонд “Якщо не зараз, то коли”
КиївВладаВладислава Олійник