На столичному Майдані Незалежності ветеран російсько-української війни оголосив голодування на знак протесту проти побудови Національного меморіального військового кладовища. Захисник вимагає прислухатись до голосу місцевих громад та визначити інше місце для поховання полеглих.
Про це КВ дізналася з допису народної депутатки України IX скликання від фракції “Європейська солідарність” Софії Федини.
“Зараз на майдані в напівпритомному стані після кількох днів голодування Латиш – ветеран, учасник боїв за Ірпінь (він там втратив ногу). Він оголосив голодування, щоб привернути увагу до дикої ситуації з побудовою Національного Меморіального Військового кладовища, яка вже обросла скандалами. ( і це дискредитує саму ідею…)”, – написала Федина.
Вона навела вимоги, які висуває ветеран:
- Знайти гідне місце для полеглих побратимів. “НЕ хоронити в Мархалівському болоті! ( але кажуть, там вже завтра відбудуться перші поховання…)”, – зауважила нардепка.
- Не чинити гуманітарну катастрофу для 12-ти громад Київщини. “( місце для Національного кладовища неприпустиме, тут живляться 3 річки, високі грунтові води і це нестиме реальну загрозу життю людей)”, – коментує Федина.
Нагадаємо, у березні 2024 року Уряд затвердив документ, який визначив розташування Національного військового меморіального кладовища на двох ділянках у Гатненській громаді Фастівського району Київської області.
Проте місцеві мешканці виступили проти будівництва, бо в процесі спорудження військового кладовища треба буде знищити десятки гектарів лісу, а високі грунтові води і відсутність в проєкті централізованої каналізації провокує повномасштабну екологічну катастрофу.
Читайте: Національне військове кладовище біля Мархалівки: скандали не вщухають
Не залишилися осторонь і екологи, які попереджають, що вирубка Мархалівського лісу на Київщині, де планують розмістити Національне військове меморіальне кладовище, може потягнути міжнародний скандал та великий штраф. Громадськість написала на такі дії скаргу до Секретаріату Бернської конвенції та подала до суду.
Як інформувала КВ, на початку 2025 року низка відомих громадських діячів, родичі загиблих військових, представники українського громадянського суспільства та медіаспільноти звернулись з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністерки у справах ветеранів, у якому висловили недовіру до процесів навколо будівництва Національного військового меморіального кладовища.
Крім того, попереджають журналісти, будівництво НВМК на Київщині, яке планувати вже давно, може перетворитися на катастрофу через можливі корупційні ризики та підозру в непрозорості тендерних процедур.
Фото: НВМК, Facebook Софії Федини
КиївВлада