Ми різні – і це наше багатство! Ми разом – і це наша сила!

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

Уже другий рік поспіль у Київському Палаці дітей та юнацтва за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації (КМДА) проходить міжнародний національно-патріотичний проект “Ми разом!”, який покликаний об’єднати дітей різних регіонів України під одним мирним небом. Це дуже символічно, адже Київ – столиця України, приймає та зближує всіх.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Окрім наших співвітчизників, у проекті також взяли участь діти з Грузії, Молдови та Литви. В рамках проекту “Ми – разом!” відбувся V Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль народного танцю “Київське дивоколо” та арт-фестиваль “Веремія”. Завдяки цьому фестивалю діти з України та зарубіжжя можуть співпрацювати й обмінюватися досвідом та ознайомитися з культурою і традиціями один одного.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Лейтмотивом цьогорічного фестивалю стало гасло “Ми різні: в цьому наше багатство. Проте ми разом: в цьому наша сила”.

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

“Ми хочемо, аби діти, які потерпають від бойових дій у своїх рідних містах відчули, що вони не самотні, і ми готові разом йти до перемоги, до вільної, незалежної та неподільної України”, – зазначила заступник директора Київського Палацу дітей та юнацтва Олена Клименко.

Арт-фестиваль “Веремія” – фестиваль декоративного та прикладного мистецтва, де були представлені витоки українського мистецтва. В рамках цього проекту проходило декілька міських фестивалів: фестиваль писанки, дивоглини, художньої вишивки та декоративного розпису.

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

Окрім київських колективів, на цей фестиваль завітало багато дітей з різних міст України: Дніпра, Василькова, Українки, Конотопа, Вишневого та інших населених пунктів. Також у цих заходах взяли участь студенти п’яти вищих професійних училищ та мистецького інституту ім. Бойчука.

Фестиваль “Київське дивоколо” об’єднав кращі дитячо-юнацькі танцювальні колективи не лише України, а й зарубіжжя, які виконують народні танці й пропагують народні традиції та національну культуру.

В цьогорічному фестивалі “Київське дивоколо”, ініціатором якого є керівник хореографічного ансамблю “Квіти України” Валерія Бакалинська, взяли участь ансамблі з Грузії (“Мурджі”), Молдови (“Мерцишор”), Литви (“Волунге”) та України, серед яких народний художній колектив хореографічний ансамбль “Квіти України” (КПДЮ), хореографічні ансамблі “Прем’єра” з Маріуполя, “Щасливе дитинство” й “Квітень” з Харкова та танцювальні колективи столиці.

На сцені Палацу – розмаїття народних танців. Український гопак, грузинська лезгінка, молдавська чуляндра, литовський sokiai та інші зривали шалені оплески!

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

Учасники литовського колективу “Волунге”, які привезли до Києва народний танець “Гумбіні”, розповіли, що вони вже не вперше відвідують Київ. “Нам дуже подобається це місто, воно дуже велике у ньому багато чудових парків, де можна гуляти, відпочивати та просто гарно проводити час”, – розповідають юні танцюристи з Прибалтики.

А молдавани, що вперше взяли участь у фестивалі, були просто в захваті. “Все організовано на вищому рівні! Тут панує неймовірна атмосфера та люди, з якими ми контактуємо, дуже приязні та ввічливі. Ми нещодавно подружилися з хлопцями й дівчатами з Грузії і хочемо продовжити наше спілкування. До речі, під час дискотеки грузини навчили нас деяким елементам грузинських народних танців. А ще нам дуже сподобалося розмальовувати печиво та розписувати писанки”, – розповіли гості з Молдови.

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

“Нам дуже сподобався Київ – тут надзвичайно красива архітектура і неймовірно велика кількість парків. Незважаючи на те, що у нас було дуже мало часу для спілкування з дітьми з інших країн, ми встигли познайомитися з представниками Грузії, й навчитися танцювати лезгінку. Ми точно знаємо, що ще повернемося сюди для того, щоб отримати більше вражень та емоцій, – сказали танцюристи з Молдови.

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

Перспективи та подальші плани міжнародного проекту “Ми разом!” є грандіозними, адже з кожним роком він розширює свої горизонти. У квітні в рамках проекту пройде міжнародний фестиваль сучасної хореографії “Арт-Віжіо”. Травень організатори проекту вирішили присвятити музиці – тут пройде одразу два фестивалі: “Музичні Зустрічі” та фестиваль народної музики “Золоте Зерно”.

Завершився Фестиваль “Київське дивоколо” національно-патріотичною композицією “Україна”, яку народний художній колектив хореографічний ансамбль “Квіти України” виконав разом із народним артистом України, поетом і композитором Тарасом Петриненком.

Фото авторів

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

KиевVласть

Автор:
Чорноус Катерина, Поліна Малюжонок
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4